«

»

יול 15 2015

מאמר אורח – Royalties Man – יתרונות במניות דיבידנד

אחד החברים בפורום הסולידית ריכז רשימת יתרונות שהוא רואה במניות דיבידנדים והסכים להפוך אותם למאמר אורח כאן בבלוג.

בואו ונקרא מה יש ל-Royalties Man להגיד

רקע על Royalties Man

אני לקראת גיל 30, יזם צעיר ומשקיע מתחיל שרוצה ליצור לעצמו עצמאות כלכלית בלי להיות תלוי בשום גורם חיצוני, טוב נו, אולי בכמה מניות.
אבל כמה יכול להיות קשה להיות תלוי בחברות שמייצרות כל כך הרבה ערך ומכניסות מליארדי דולרים מידי שנה משירותים ומוצרים שכולם צורכים, בעת מלחמה, שלום, שגשוג ומשבר בכלכלה.

כנראה שאף אחד לא יפסיק להשתמש בנייר טואלט, משחות שיניים וסלוטייפ. כנראה שגם ממשלת ארצות הברית עדיין תצטרך לקנות ממישהו מטוסים, שהמטוסים האלו עדיין יצטרכו להיות מתודלקים עם דלק שמישהו ייצר, וכשאותו טייס חוזר מהטיסה, הוא כנראה ירצה להירגע עם איזה בקבוק תוסס של משקה פופולרי.
אני מאמין בהשקעה בחברות שמייצרות דברים חיוניים שתמיד יצטרכו ותמיד יהיה להם ביקוש, ככה אני ישן טוב בלילה.
אני מעדיף לעשות אחוז נמוך על הכסף בביטחון גבוה מאשר אחוז גבוה על הכסף בביטחון נמוך.
מי שמסתכל על הבורסה בתור משחק וניסיון לעשות מכה עם כמה עשרות אלפי שקלים כנראה יכול להרשות לעצמו לאבד את הכסף הזה, אבל מי ששם את רוב חסכונותיו צריך למצוא להם מקום בטוח יחסית ומשתלם מאד – מקום כזה שנותן לך משכורת קבועה וידועה מראש שעולה על קצב עלית האינפלציה, מניות הדיבידנד.

להלן 15 יתרונות שעוזרים לי להיזכר כשאני שוכח, למה אני כל כך אוהב את האסטרטגיה הזאת ולמה היא כל כך אפקטיבית.

 1. החזר על השקעה חיובי גם בזמן ירידות ממושכות במחיר המניה.
  כל עוד אתה לא מוכר בהפסד אתה תמיד נמצא בתשואה חיובית על הכסף שלך.
 2. האפשרות לקחת את הדיבידנד בזמן ירידת מחיר המניה / משבר כללי בשוק ולקנות אותה או כל מניה אחרת במחירי מציאה ובכך להגדיל את התשואה הפוטנציאלית גם אם אין לך כסף מזומן בצד שמוכן לניצול רגעי משבר.
 3. מכיוון שלא מוכרים מניות על מנת לקבל תזרים מזומנים בזמן פרישה אז בכך שנשארים לך יותר מניות אתה גם זוכה להשתתף בעליית הערך הפוטנציאלית של המניה עם יותר מניות לעומת פחות מניות (שמכרת כדי להתקיים).
 4. יתרון פסיכולוגי עצום בכך שאתה רואה את המוצרים אותם החברות שאתה מחזיק מייצרות מידי יום כי כולם משתמשים בהם או צורכים אותם כחלק משגרת חייהם כמו: משקאות, נוזל כלים, משחת שיניים, מטוסים וכדומה.
 5. לחברה משמעת עצמית הרבה יותר גדולה בכך שיש לה חלק מסוים מהרווחים שאותם היא יכולה להשקיע (החלק שאותו היא לא מחלקת כדיבידנד) ובכך להתמקד ולהקצות משאבים (כסף) רק לפרויקטים שמביאים את התשואה הכי גבוהה מבין כל האפשרויות העומדות בפניה ופחות בבונוסים, חופשות, מטוסים פרטיים ומשרדים חדשים.
 6. התשואה הכוללת Total Return מתחלקת על פני 2 אפיקים (דיבידנד ועלית ערך המניה) ולא נשען רק על אפיק אחד (עלית ערך המניה).
 7. לחברה הרבה יותר קשה לשקר ולהשלות משקיעים עם דוחות כספיים לא מדויקים שמטיבים עם החברה (למרות שמצבה גרוע יותר).
  אי אפשר להתווכח עם כסף מזומן שמתקבל בחשבון.
  !Cold Hard Cash
 8. מניות דיבידנד פחות תנודתיות וזזות פחות למטה ולמעלה לעומת השוק.
 9. האסטרטגיה היא פשוטה לביצוע וקשה לטעות בה, לא דורשת חזיון של העתיד ומסתמכת בעיקר על בדיקה של בריאות החברה, ההיסטוריה שלה בהקשר להעלאות הדיבידנד הרצופות והיתרון התחרותי שלה ופחות בניסיון למצוא את ה"כוכב הבא".
 10. המכירה מתבצעת אך ורק כשמניה מפסיקה לשלם דיבידנד, מקטינה אותו או מקפיאה אותו למשך תקופת זמן מוגדרת מראש ובכך מקטינה משמעותית את העמלות אותם יש לשלם בעבור קניה ומכירה.
  קנה והחזק – לעד.
 11. עקב כך שבאסטרטגיה זו הקניה היא קניה ישירה של מניות, נחסכים דמי הניהול של מנהל הקרן שיכולים להצטבר במהלך השנים.
 12. אין יציאה של כסף מהקרן (פניקה ומכירה של הקרן בידיי המשקיע) במקרה של נפילה בשוק המניות (בה מנהל הקרן צריך למכור מניות ובכך לשלם עמלות מכירה ולממש הפסדים שמתבטאים בתשואה הסופית למשקיע [עלויות נסתרות]).
 13. בזמן קבלת הדיבידנד אמנם יש לשלם מס אך אין צורך לשלם עמלות מכירה שכן היה צריך לשלם בזמן מכירת חלק מהמניות.
 14. מחיר המניה מקבל חשיבות משנית לעומת הדיבידנד מהסיבה שברגע שהחלטת שאתה קונה ומחזיק לעד על מנת לקבל את הדיבידנדים ההולכים והגדלים, אין לך צורך למכור.
  כידוע, מחיר המניה מקבל משמעות רק כשקונים וכשמוכרים.
 15. בהנחה שהצלחת להחזיק בכבוד את מנית הדיבידנד למשך 17 שנה (תשואה של 3% בעת הקניה וקצב עליה שנתי של הדיבידנד של 6%), אתה הלכה למעשה החזרת את סכום השקעתך המקורי המניה באמצעות הדיבידנדים בלבד.
הרשימה הזו תמיד עוזרת לקבל מוטיבציה ולדעת שזו אולי האסטרטגיה הכי טובה והכי פחות סקסית שם בחוץ (חוץ מהשקעה במדדים, שאני חושב שלא נופלת בהרבה מזו).

אז מה אתם חושבים על היתרונות ש-Royalties Man מציג?

16 פינגים

דלגו לטופס התגובה

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: