מהפכת המרת המט"ח החלה!

מהפכת המרת המט"ח החלה!

 

במהלך השבועות האחרונים חברת ביטריידר שהיא המתווך הישראלי שמסייע לאזרחי ישראל לפתוח חשבון השקעות בברוקר הבינלאומי אינטראקטיב ברוקרס עמלה קשות על הקמת מהפכת מט"ח חדשה.

כחלק מהתהליך הממושך חברת אינטראקטיב ברוקרס פתחה חשבון בסניף תל אביב של סיטיבנק והחלה השבוע לאפשר לבעלי חשבונות להפקיד שקלים ישירות לחשבון הבנק שלהם כאן בישראל.

המשמעות העצומה של המהלך הזה אומרת שמהיום ניתן להעביר שקלים לחשבון בנק בישראל והשקלים יגיעו ישירות לחשבון המסחר באינטראקטיב ללא שום עלות נוספת!

 

כיוזם קבוצת דיבידעת שמקבלת הנחות משמעותיות בעמלות מסחר ללקוחות שפותחים חשבון באמצעות התיווך של ביטריידר ביקשתי לבצע העברה שקלית שכזו כחלק מבדיקות התקינות של הפתרון החדש ולפני שהוא יהפוך לפומבי.

 

אתמול בצהריים, מצוייד בטופס העברה שמולא ע"י נציגי ביטריידר ביקרתי בסניף הבנק שלי ונתתי הוראת העברה של שקלים מחשבון העו"ש שלי לחשבון של אינטראקטיב בסיטיבנק תל אביב.

כחלק מתנאי החשבון שלי בבנק אני לא משלם עמלות עו"ש שכוללות העברת שקלים בין חשבונות שונים בארץ ולכן פעולה זו בוצעה בחינם ללא עלות כלשהי.

לאחר פתיחת המסחר בבורסה האמריקאית היום ניגשתי לחשבון שלי באינטראקטיב וראיתי שהסכום השקלי המלא שהועבר כבר נמצא בחשבון המסחר זמין להשקעה.

ביצעתי שיחת טלפון קצרה לחדר המסחר של ביטריידר והנציג שענה לטלפון הדריך אותי איך לבצע בפועל את פעולת ההמרה משקלים לדולרים.

מכיוון שאינטראקטיב ברוקרס מאפשר ללקוחות לסחור במט"ח אז העמלות על פעולות המרה אלו הן זהות לפעולות מסחר במט"ח ומבוצעות במהלך המסחר הרציף ללא עלות נוספת כגון פער שערים.

 

לקוחות ביטריידר משלמים על פעולות אלו עמלה של 5 דולר (עד לסך של 100 אלף דולר – מעבר לכך העמלה הופכת להיות לפי אחוזים משווי העסקה) אבל כחבר בקבוצת דיבידעת אני נהנה מהנחה של 50% בעמלה זו ולכן שילמתי 2.5 דולר בלבד.

 

באופן כמעט מיידי קיבלתי סכום דולרי שזהה לסכום השקלי שיצא מחשבון הבנק שלי בישראל אתמול בניכוי עלות כוללת של 2.5 דולר בלבד!

 

בעקבות המהפכה החדשה חברי קבוצת דיבידעת מגיעים לעלות כוללת של פחות מ-4 דולר החל מהשקלים בחשבון הבנק בישראל ועד למניות דולריות שנסחרות בבורסה האמריקאית.

 

לצורך השוואה עמלת הרכישה לבדה ברוב בתי ההשקעות בארץ עומדת על מעל 8 דולר – פי 2 מהעלות הכוללת שמשלמים חברי קבוצת דיבידעת וזה עוד לפני שספרנו את עמלת המרת מט"ח בדמות הפרשי שערים שבתי ההשקעות בארץ גובים בנוסף.

 

מזל טוב לכולם ותודה רבה למאמצים הרבים שהושקעו ע"י אנשי ביטריידר שהובילו אותנו עד הלום!

113 תגובות

29 פינגים

דלגו לטופס מילוי התגובה

 1. תודה רבה על המאמץ.
  שאלה מקדימה- מאיזה סיבה ארצה לפתוח חשבון ב-INTERACTVIVE BROKERS במקום החשבון בבית השקעות ישראלי?

  1. יש הרבה מאוד סיבות לפתוח חשבון בחו"ל והרבה מאוד סיבות לרצות לפתוח חשבון בארץ.

   מבחינתי אני מעדיף חשבון באינטראקטיב בשל היתרונות הבאים:

   • אני לא משלם אפילו אגורה אחת במס עודף שאני לא צריך לשלם בניגוד מוחלט לבעלי חשבון השקעות בארץ
   • אני יכול לבצע מכירות חלקיות לפי חבות מס מינימלית ובכך לצמצם את חבות המס שלי בצורה חוקית לחלוטין בניגוד לבעלי חשבונות בארץ שמוכרים ב-FIFO בצורה אוטומטית (דבר שלרוב יגדיל את תשלום המס מאותה הפעולה).
   • אני מקבל דחיית מס על כל חבות המס השנתית שלי עד לסוף שנת המס ובכך חבות המס מסוגלת לצבור רווחים שבתורם יצברו עבורי רווחי ריבית דריבית לנצח.
   • בשל היותו של אינטראקטיב ברוקרס חבר בורסה בבורסה האמריקאית וקסטודיאן בעצמו, המניות שאני רוכש בבורסה האמריקאית נרשמות על שמי במסלקת הבורסה במקום על שם הבנק/בית ההשקעות שדרכו אנשים אחרים סוחרים (הרישום בפועל נעשה בצורה של "שם-רחוב" כאשר המשמעות היא שאני הבעלים של המניות שאני רוכש בעוד שבית ההשקעות הוא הבעלים של המניות שבעל חשבון השקעות ישראלי רוכש).
   • בשל פתיחת חשבון המסחר דרך ביטריידר אין לי עלות קבועה בדמות דמי ניהול חשבון או עלות מערכת בניגוד לכל בתי ההשקעות בישראל שגובים עמלה שכזו גם אם לא מבוצעים פעולות בחשבון המסחר בכלל.
   • עמלות המסחר שמשלמת קבוצת דיבידעת עומדות על 0.9 סנט למניה תחת עמלת מינימום של 1.4 דולר בלבד בניגוד לעמלות המינימום הנפוצות בישראל של 7.5 דולר ומעלה בארץ משלמים יותר מפי 5!
   • בעקבות המהפכה החדשה אני לא משלם עמלות העברה בכלל כך שאני יכול להזרים כספים לתיק ההשקעות שלי בחינם.
   • המרות המט"ח מבוצעות כחלק מהמסחר הרציף במט"ח עם מרווח של 3-5 פיפס לכל היותר ולא כפעולות מיוחדות עם עמלות של עד 2% משווי ההמרה.
   • כחלק מקבוצת דיבידעת אני משלם עמלת פעולה במט"ח של 2.5 דולר בלבד כך שהעלות הכוללת של המרת שקלים לדולרים עומדת על 2.5 דולר ומרווח של 3-5 פיפס מהמסחר הרציף במקום עלות גבוהה ביותר שתלויה בשווי העסקה ויכולה להגיע ל-2% ועמלה קבועה נוספת.
   • אינטראקטיב ברוקרס נמצא במגוון בדיקות בלתי תלויות שונות כברוקר שממלא הוראות מסחר בצורה מהירה יותר ובמחיר מילוי טוב יותר מכל ברוקר אמריקאי אחר.
   • חשבון ההשקעות שלי באינטראקטיב מבוטח ללא עלות בסכום שמגיע עד ל-30 מיליון דולר (ניירות ערך ומזומן למעט חוזים עתידיים ונגזרים על חוזים עתידיים) כנגד פשיטת רגל של הברוקר ומעילה של אחד העובדים בעוד שבארץ ביטוח שכזה לא קיים ואנשים נפגעו ממעילות פעמים רבות.
   • אינטראקטיב מאפשרים לי להשאיל את המניות שאני מחזיק לשורטיסטים (כמו שקרנות הפנסיה שלנו עושות בארץ) ובכך לקבל תשלום ריבית על עצם אחזקת מניות שרציתי להחזיק מלכתחילה.
   • אינטראקטיב ברוקרס מטפלים בפיצולים, מיזוגים והתפצלויות של חברות בצורה אוטומטית ומהירה בעוד שמניסיוני האישי (המר) בתי ההשקעות בארץ לא עושים זאת בצורה טובה ואם אתה לא עוקב בעצמך ישנו סיכוי סביר שאתה לא תקבל את המניות שמגיעות לך (כמו שקרה לי במגדל).
   • מערכת המסחר של אינטראקטיב ברוקרס מאוד מתקדמת ומאפשרת לתת הוראות מסחר מאוד מתקדמות שמצמצמות את הנזק שנגרם בעקבות רכישת ניירות עם נזילות נמוכה ומרווח גבוה.
   • מערכת המסחר של אינטראקטיב מאפשרת לי לנצל חוסר נזילות במניות שאני מעוניין לרכוש בכך שאני יכול לתת הוראת רכישה עומדת במחיר שנמוך משמעותית ממחיר השוק ולהשיג את המניות במחיר מוזל משמעותית כאשר משקיע אחר ינסה למכור את אחזקותיו ע"י הוראת מרקט (רכשתי בצורה זו מניה בהנחה של כ-15% מהמחיר שבו היא נסחרה – זה לקח כמה שבועות/חודשים).
   • אינטראקטיב מאפשרים לי לבצע פעולות מסחר מחוץ לשעות הפעילות הרגילות של הבורסה בחינם בעוד שבתי ההשקעות בארץ לרוב לא מאפשרים זאת בצורה אוטומטית (אם בכלל).

   אתה צריך להחליט אילו מהסיבות מתאימות לך ואילו אינן רלוונטיות.

   לפני שאתה נוקט בצעד כלשהו חשוב שתבין מה ההתחייבויות שאתה לוקח על עצמך בעת פתיחת חשבון מסחר בחו"ל.

   בהצלחה!

  • פטיש on 10/08/2016 at 13:14
  • השב

  מהם ההתחייבויות?

  1. יתרונות המיסוי שצוינו לעיל מתקבלים כאשר מגישים טפסי תיאום מס למס הכנסה בכל שנה.
   ההתחייבות המרכזית היא שהגשת טפסים אלו מפסיקה להיות רשות והופכת להיות חובה בכל שנת מס שבה יש לך חשבון השקעות בחו"ל.

    • אנונימי on 10/08/2016 at 16:35
    • השב

    כשאני דיברתי עם פקיד השומה אחרי ששלחתי לו את הטפסים, הוא אמר לי שרק בהשקעה של מעל ל 800K שקל יש חובה להגיש טפסים לתיאום מס. האם אתה מגיש כאדם פרטי או כעסק/עוסק פטור/מורשה?

    1. פקיד השומה שדיבר אתך התייחס לחבות הגשת הטפסים של סוחר ולא של משקיע.
     סוחרים חייבים לשלם מס שולי על רווחים שמקורם בשוק ההון בעוד משקיעים כמוני משלמים מס רווחי הון רגיל.
     ישנם שבעה מבחנים שפקידי השומה יכולים להשתמש בהם בשביל לסווג אדם בסוחר במקום כמשקיע והסיווג נעשה על דעתם בלבד (אם כי היו מקרים של ערעורים בבתי משפט שבהם נפסק לטובת האזרח).

     אני אישית מגיש טפסים כאדם פרטי (אני שכיר והאתר הזה לא מייצר הכנסות בכלל – אין כאן פרסומות ואני לא מוכר דבר).

     כל אדם שיש לו חשבון מסחר שאין בו ניכוי מס במקור מחויב להגיש טפסי מס בכל שנה למס הכנסה (טפסים פשוטים למדי) וזה כולל שנים שבהן לא היו לו רווחים בכלל.

      • אנונימי on 10/08/2016 at 17:10

      הרווחים שלי היו רק מדיבידנדים ושם כן יש ניכוי מס במקור. פקיד השומה שאל מה הסכום ואמר לי שרק מעל ל 800K אני צריך להגיש והוסיף: תאר לך שעל כל אחד היינו צריכים עכשיו לבדוק מה קורה איתו, העבודה לא הייתה נגמרת.

      אין לי כמובן שום תלונה אלייך, רק אומר שהנושא הזה כנראה הולך לפי מצב הרוח של מי שאתה מדבר איתו באותו רגע

  • מתכנת on 10/08/2016 at 17:19
  • השב

  כל הכבוד על ארגון הקבוצה לטובת כולם!
  ביטריידר אומרים שעמלת המרת מט"ח 20 ש"ח ולא 2.5$ כפי שרשמת
  מה אני מפספס?

  1. לא כל מי שעונה לטלפון יודע את כל הפרטים הקטנים.
   חבר בקבוצה שבפועל יגבו ממנו 5 דולר עמלת מסחר במט"ח יוכל ליצור אתי קשר כאן ואני אוודא מול גורם בכיר יותר שהדבר יתוקן והוא יזוכה על הפער.
   אותו הדבר תקף גם לגבי עמלת המינימום של 1.4 דולר לפעולה במניות.

   כל עוד מדובר בדיבורים בטלפון אני לא רואה שום סיבה להתערב או לערב אחרים.

    • מתכנת on 10/08/2016 at 17:31
    • השב

    תודה רבה!
    באמת גם לא דיברתי עם יניר אלא מישהו אחר שענה (רק אחר כך שמתי לב באתר שרשמת את יניר כאיש קשר)
    עכשיו באמת נמחקו לנו סדרה של שיקולים שהיו עד היום לבחירת ברוקר ישראלי 🙂

    1. בשמחה.

 2. היי.

  מזל טוב על המעבר!

  שאלה טכנית. אשתי היא בעלת אזרחות אמריקאית. האם יש יתרון בפתיחה של חשבון כזה על שמה ולא על שמי?

  תודה

  עמית רז.

  1. אני לא מכיר את כל הנהלים והחוקים שרלוונטיים לאזרחי ארצות הברית אז אני לא יכול לסייע.
   למרות זאת מכיוון שהיא אזרחית אמריקאית אז ישנו סיכוי שיהיה לה עדיף לפתוח חשבון ישירות מול אינטראקטיב ולא דרך מתווך ישראלי.

   בכל מקרה שיהיה בהצלחה!

    • שפם ארוך on 03/03/2017 at 18:01
    • השב

    שלום,
    למה עדיף לה כאזרחית לפתוח ישירות דרך אינטראקטיב?

    1. לא אמרתי שעדיף לה לפתוח חשבון ישירות אלא שישנו סיכוי שעדיף לה לפתוח חשבון ישירות.

     אם יש לה חשבון בנק אמריקאי למשל אז יכול להיות שהיא תסדר עם כל הטפסים שהיא צריכה למלא בתהליך פתיחת החשבון ולא תצטרך סיוע בעברית.

 3. היי דעת,
  מזל טוב על המעבר! מתי תחליף כבר אוואטר? (;

  1. תודה רבה לך.
   אוואטר אני כנראה לא אחליף (מה יותר טוב מדגל ישראל???) אבל יש לי רעיון כללי ללוגו עבור האתר (בלי הידע/יכולות לייצר אותו) 🙂

   1. אין שום דבר רע בדגל ישראל, אבל זה לא ממש מייחד.
    אגב, לגבי לוגו, נסה ב-https://www.fiverr.com

  • חדש בשוק on 24/08/2016 at 10:39
  • השב

  היי,
  תודה רבה לך על ההודעה, כנראה שאשתמש בכך.
  כשאתה אומר שההתחייבות היא להגיש תיאום מס בסוף כל שנת מס, מה זה אומר? למלא טופס 116 בכל סוף שנת מס?
  בנוסף, האם יש עוד התחייבויות / אותיות קטנות שלאדם הפשוט כדאי לדעת?

  תודה.

  1. כשאתה אומר שההתחייבות היא להגיש תיאום מס בסוף כל שנת מס, מה זה אומר?

   ההתחייבות היא להגיש טפסים למס הכנסה שמתעדים את הרווחים, ההפסדים והמסים ששולמו במהלך שנת המס.
   לפרטים נוספים אני ממליץ להתייעץ עם איש מקצוע.

   האם יש עוד התחייבויות / אותיות קטנות שלאדם הפשוט כדאי לדעת?

   נכון להיום אינטראקטיב אינם חברי בורסה בישראל ולכן לא ניתן לרכוש ניירות שנסחרות בבורסת תל אביב.
   ניתן כמובן לרכוש מניות דואליות שנסחרות בבורסות אחרות (כמו טבע למשל).

  • ירדן on 01/09/2016 at 14:33
  • השב

  שלום ותודה על המידע. האם תוכל להעלות סוג של מדריך בהמשך להתנהלות מול מס הכנסה למי שמעוניין לפתוח חשבון בIB אבל חושש להתעסק בבירוקרטיה? אני בטוח שזה יועיל להמון מתלבטים כמוני…

  1. אני לא איש מקצוע ולכן אסור לי לפרסם מדריכים שכאלו.
   מס הכנסה מקיים ימי הדרכה שבהם אנשים יכולים להגיע ללשכות המס המרכזיות ולעבור הדרכה על איך למלא את הטפסים.
   ממה שאני יודע הטפסים שצריך למלא מאוד פשוטים ואני יודע על אנשים שממלאים אותם לבד.
   כמו כן אם כל הפעולות שהתבצעו בתיק במהלך השנה הן רכישות וקבלת דיבידנדים מחברות אמריקאיות לאחר ניכוי מס של 25% (או יותר) במקור אז בפועל אין רווחים שמצריכים דיווח לרשויות המס בארץ (כי כל הרווחים בדמות דיבידנדים מוסו כבר ואין צורך במיסוי נוסף).
   רק במידה וביצעת מכירות באותה השנה אז אתה צריך לשלם מסים.
   חשוב להבין שטכנית חובת הדיווח חלה עליך בכל מקרה (אם כי ישנו לפחות פקיד שומה אחד שטען אחרת) אבל אם לא הייתה לך חבות מס שלא שולם במקור אז פקיד השומה לא צפוי להתייחס אליך.

  • מתכנת on 18/10/2016 at 01:24
  • השב

  האם יש אפשרות להעביר כספים מחשבון IB שלי לחשבון בנק בארה"ב על שם מישהו אחר?
  תודה.

  1. כן תחת מגבלות מסוימות.

    • מתכנת on 19/10/2016 at 00:31
    • השב

    איזה מגבלות?

    • מתכנת on 25/10/2016 at 14:00
    • השב

    איזה מגבלות לדוגמא?

  • עידן on 02/12/2016 at 10:08
  • השב

  הי דעת,
  תוכל לחדד בבקשה את עניין ה-0.9 סנט למניה?
  פשוט מהתגובות שקראתי, ראיתי שקישרת בין מחיר המניה לבין עלות זאת והקשר לא ברור כל כך.
  אני הבנתי שהעלות של 0.9 היא ללא קשר למחיר המניה כלומר אם קנית 50 מניות (לא משנה אם מחירן 30 דולר או 100 דולר למניה) אתה תשלם 50 כפול 0.9.

  מה אני מפספס?

  תודה
  עידן

  1. העלות פר מניה היא לא יותר מאשר "רעש רקע" עבור רוב המשקיעים שאי פעם יקראו את הבלוג הזה.
   הסיבה לכך היא שרובם המכריע תמיד ישלם את עמלת המינימום ולא את העמלה פר מניה.

   אם אתה רוצה לרכוש מניה אז אתה תצטרך לשלם את העמלה הגבוהה מבין עמלת המינימום לבין המחיר פר מניה כפול מספר היחידות שאתה רוכש באותה הפעולה.

   נניח לדוגמה שאתה רוצה לרכוש מניה שמחירה 30 דולר ואתה חבר בקבוצה עם ההנחות של הבלוג כך שהעלות שלך היא 0.9 סנט למניה ו-1.4 דולר מינימום.
   אם אתה בוחר לרכוש 155 יחידות בפעולה אחת אז העלות שלך תחושב לפי העמלה הגבוהה מבין שתי אלו:
   * מינימום של 1.4 דולר
   * 0.9 סנט למניה כפול 155 יחידות = 1.395 דולר.
   כלומר אתה תשלם 1.4 דולר עבור כל פעולה שבה אתה תרכוש לכל היותר 155 יחידות של מניה שעולה 30 דולר – או לחלופין עבור פעולה בשווי של 4650 דולר = 17,748 שח.
   זהו סכום מאוד גבוה עבור פעולה בודדת!

   אם נניח ואתה רוצה לרכוש מניה שמחירה הוא 50 דולר אז החישוב הוא אותו החישוב.
   אתה צריך לרכוש לכל הפחות 156 יחידות בעלות של 50 דולר ליחידה בשביל לשלם את העמלה "פר מניה" במקום את עמלת המינימום וזה כבר מגיע לסכום של 7800 דולר = 29,771 שח שמוקצה לפעולה אחת ויחידה.

   עבור רוב האנשים הקצאה של סכום כזה לפעולה בודדת מרמז על תיק שחשוף יותר מדי לנייר ערך יחיד (אלא אם כן מדובר בנייר מחקה מדד כלשהו) ולכן פעולות שכאלו אינן מומלצות ואינן נפוצות.

   לסיכום:
   תנסה להתייחס לעמלת המינימום עצמה ולא לעמלות פר נייר.

  • עידן on 03/12/2016 at 22:04
  • השב

  אני יצאתי ממקום אחר.
  התנאים הללו כמובן משמשים למיקוח מול הבנק.

  הבנק שלי הציע לי פטור מעמלת מינימום אולם 0.09% מסכום (!) הרכישה.
  במצב זה סכום של בערך 6000 שקלים מביא לעמלה של 1.4$ שהוא לא רחוק מה-1000 דולרים שמושקעים פה בבלוג.

  לכן היה חשוב לי לחדד את הנתק ממחיר המנייה שנראה לי משהו שבאמת מתאים למי שרוכש בסכומים נמוכים.
  אני שואף גם לנתק את סכום הרכישה מהעמלה (וזה אחרי שירדתי מ-17.5 דולר , ל-10 דולר ומשם ל-5 דולר עמלת מינימום).

  1. הבנק שלי הציע לי פטור מעמלת מינימום אולם 0.09% מסכום (!) הרכישה.
   במצב זה סכום של בערך 6000 שקלים מביא לעמלה של 1.4$ שהוא לא רחוק מה-1000 דולרים שמושקעים פה בבלוג.

   אתה בטוח שהעמלה הזו תקפה לפעולות בניירות ערך זרים בלי הגבלה של עמלת מינימום?
   זה נשמע יותר מדי טוב מלהיות נכון אבל אולי תפתיע אותי 🙂

   תשים לב שאם אתה משקיע 6000 שח אז 0.09% באמת יוביל אותך ל-5.4 שח אבל עמלת המינימום שאתה ככל הנראה תאלץ לשלם (אלא אם כן תפתיע ותגיד לי שאין לך כזו) תוביל לעלות גבוהה פי כמה מ-1.4 דולר.

  • עידן on 03/12/2016 at 22:42
  • השב

  אכן כך אבל מדובר בחשבון עם הטבות נוספות לפי מקום העבודה.
  ועדיין אם תחשב, תראה שהצעתו של הברוקר משתלמת בגדול.
  על כל כמות קטנה מ-100 מניות ברור שהוא משתלם, וגם כמויות של 100-400 מניות ינעו סביב ה-10K$.
  במקרה זה הבנק יגבה עמלה של בין 8-9 דולר ואילו הברוקר בין 0.9$ ל-3.6$, פער של פי 2-3 לטובת הברוקר.

  אני יודע שבשקלים זה מביא ל-5.4 שח שבתרגום לדולרים זה מביא אותי ל-1.4$ שהוא עמלת המינימום של הברוקר.
  ברור שבקונסטלציה הקודמת שלי גם בעמלת מינימום של אפילו 5 דולר זה פער משמעותי מה-1.4$
  אני עוד טוען שגם עם פטור מלא מעמלת מינימום, עדיין הצעתו של הברוקר משתלמת יותר, כל עוד הבנק מחשב כאחוז מהסכום (אלא אם האחוז יהיה ממש שואף ל-0).
  לכן היה חשוב לי להבין האם זה עמלה ממחיר המניה או מכמות המניה (אגב הגיונית, אין שום הצדקה שהבנק יחשב את זה ככה, כי לקנות מניה יקרה וזולה זאת אותה הפעולה – סתם מעצבן שזה ככה)

  1. אין בעיה.
   עם כל הדיון על העמלות של הפעולות בכלל שכחנו להתייחס לעלויות המרת מט"ח (שבאופן אירוני זו הכותרת של העמוד הזה) 🙂

   בבנק אתה תשלם מרווח המרה כאחוז משווי הסכום שמומר בכל פעם (שהנציגים לא בהכרח ידעו להגיד לך מה זה "מרווח המרה" או מה גודלו) ואולי אפילו עמלה נוספת אם אין לך פטור ממנה.

  • עידן on 04/12/2016 at 00:43
  • השב

  הם כמובן נתנו פטור מעמלת המרת מטח ו-0.7% הטבת שער

  1. האם בדקת כמה עולה לך ההמרה בפועל אחרי הטבת השער?
   (מה המרווח האמתי של ההמרות)

    • עידן on 04/12/2016 at 09:17
    • השב

    טרם… כאמור כל ההטבות הנ"ל הם רק מהזמן האחרון וטרם ביצעתי רכישת מטח חדשה כי אני עוד מסדר את תיק ניע הזרים שלי (יש לי שם הרבה היסטוריה של "תחילת הדרך" – רכשתי את MAIN, AT&T,GM,XLE,VUG – כמובן, בחלק מהדברים לא הייתי נוגע היום וזה ללא האסטרטגיה הנוכחית ולכן יש לי עוד הרבה עבודה שם באיזון התיק).

    1. גם אני רכשתי חברות בתחילת הדרך שהיום לא הייתי מתקרב אליהן בכלל – זה חלק מתהליך הלימוד שכולנו עוברים (ידועה לשמצה חברת KMI).

      • עידן on 04/12/2016 at 10:04

      אני מאוד מתלבט מה לעשות איתן.
      אצלך הן עדיין חלק מהתיק? איך זה מסתדר עם היעדים שלך?

      • daat99 on 04/12/2016 at 10:52
       מחבר

      אצלך הן עדיין חלק מהתיק?

      חלקן נרכשו בחשבון שנאלצתי לסגור בעל כרחי ולכן אני לא מחזיק בהן יותר.
      את השאר אני מחזיק עד היום (למעט KMI שמכרתי ביום הקטנת הדיבידנד).

      מבחינתי יש לי תנאים מאוד ברורים למתי אני רוכש ומתי אני מוכר מניות.
      כל עוד החברות הללו לא עומדות בתנאי המכירה אז אני ממשיך להחזיק בהן (בתקווה לנצח).

      איך זה מסתדר עם היעדים שלך?

      התיק שלי מפוזר על פני מספר רב של חברות ואני לא מקצה לחברות הנ"ל כספים נוספים כך שאני לא רואה בזה בעיה מיוחדת שמצריכה התערבות.
      ראוי לציין שמראש הן קיבלו סכומים קטנים כי הייתי בתחילת הדרך כך שגם אם הנזק באחוזים יהיה גדול עדיין הנזק הדולרי יהיה קטן.

      • עידן on 04/12/2016 at 11:19

      בגדול, גם אני בעניין של למכור ברגע שיש פגיעה בדיבידנד.

      אצלי ההקצאת סכומים הלכה לפי גודל הדיבידנד ולכן בחברת הנ"ל יש לי סכומים גדולים יותר מאשר בחברות האחרות.
      אני עוד חושב מה לעשות שם אבל ברור לי שמשתיים לפחות אני צריך להיפטר בהקדם.

      אני גם מעוניין להגיע לכ-50 מניות בתיק ואז להתחיל לעבות את הניירות הקיימים.

      אתה יכול להזכיר לי שוב איפה נרשמת לקבלת עדכונים על כל נייר ערך? קראתי איפשהו שבאחד האתרים קיימת אפשרות כזאת.

      • daat99 on 04/12/2016 at 17:32
       מחבר

      אני מנהל "תיק השקעות וירטואלי" באתר "סיקינג אלפא".
      צריך לשים לב להירשם רק לעדכונים שמתקבלים מהחברה עצמה ולא לכל הזבל התקשורתי שמסביב (סקירות אנליסטים, מאמרים וכו').

      • עידן on 04/12/2016 at 22:08

      לא עבד ל הלינק

      • daat99 on 04/12/2016 at 22:37
       מחבר

      תנסה עכשיו (או בגוגל Seeking Alpha)

      • עידן on 05/12/2016 at 09:22

      אה, חשבתי שזה קישור לאיזה חלק ספציפי שם, את האתר מכיר טוב:
      אחפש את החלק של התיק הוירטואלי

      תודה!

  • עידן on 04/12/2016 at 00:46
  • השב

  אני בכל מקרה פשוט מבקש השוואת תנאים לברוקר ומקווה לטוב.
  בנתיים אני בדכאון מזה שיצא לי מהקובץ של פיש החדש את JNJ (את כל השאר קניתי כבר) ולא מוצאת חן בעיני התשואת דיבידנד הנוכחית לעומת ההיסטוריה + מכפיל שנראה גבוה + קצב גידול בדיבידנד שהולך ויורד מול קצב גידול ברווחים שהוא פחות או יותר זהה (מניח שהמניה מתומחרת גבוה , מה שמשפיע על שני האלמנטים הנ"ל).

  1. בלי ספוילרים – לא הספקתי לחפש מניות עדיין 🙂

    • עידן on 04/12/2016 at 09:20
    • השב

    אה סורי, אבל תראה את זה כתהליך התפתחותי חיובי! יד ביד עם התהליך שאני עובר דרך הסולידית ודרכך.
    אני בכל אופן מתלבט עוד מה לעשות.

    1. התגובה נרשמה כהלצה – זה בסדר גמור 🙂

     אני מאוד שמח לשמוע שאתה לומד ומתפתח – זה מאוד חשוב!

      • עידן on 04/12/2016 at 10:06

      ברור ברור… מעניין בכל מקרה להגיע למצב כזה.
      זה ממשיך את תהליך החשיבה.

      • daat99 on 04/12/2016 at 10:56
       מחבר

      זהו מצב תקין לחלוטין ולא צריך להיות מוטרדים ממנו כל כך.

      לעניות דעתי ישנה חשיבות להצבת תנאים דינמיים ולא קשיחים במיוחד בשביל שתוכל להתאים את עצמך למצב השוק.
      המטרה שלי היא שכל סינון של רשימת האלופות יניב לי לכל היותר 10 חברות שמיועדות לרכישה בכל חודש נתון תוך כדי הקפדה על הקריטריונים שבאמת חשובים לי ברמה האישית/אישיותית.

      את כל שאר הקריטריונים שפחות חשובים לי אני מרפה ומקשיח לפי הצורך בשביל להגיע לחברה שאני מעוניין לרכוש כשיש לי כסף זמין להשקעה.

      • עידן on 04/12/2016 at 11:21

      אז זהו, שניסיתי גם להיות פחות קשוח אבל אז גיליתי שכל מה שסיננתי חשוב לי:) אצלי בסינון יצאו 5 מניות סה"כ.

  • nick on 22/01/2017 at 16:50
  • השב

  שלום daat99,

  קודם כל יישר כח על ארגון הקבוצה.
  בנוגע להעברה בחינם – אחרי שפתחתי חשבון שבוע שעבר, דברתי היום עם BT – הם אומרים שניתן לבצע רק העברת זה"ב.
  לא הבנתי איך אתה מעביר כסף בחינם לתיק ההשקעות – אם אני לא טועה העברת זה"ב אף פעם לא בחינם.

  תודה!

  1. התשובה הרשמית של אינטראקטיב ברוקרס היא שהם מקבלים רק העברות זה"ב.
   בפועל אני ביצעתי מספר העברות רגילות מאז ואני מתכנן להמשיך ולבצע העברות רגילות בעתיד.
   אני כן הייתי צריך לספק להם "הוכחה" על ביצוע הפעולה (תמונת מסך של דף האינטרנט של חשבון הבנק שבו רואים את ההעברה היוצאת) והכספים לא התקבלו בלי הוכחה זו.

   בכל אופן כהעברה ראשונה עדיף לבצע העברת זה"ב בעלות של לכל היותר 6 ש"ח (כתלות בבנק שלך – בהחלט ישנם בנקים שמספקים אותה בחינם ללקוחות שמתעקשים) בשביל לוודא שהכול תקין.
   אחרי שההעברה הראשונה הזו מתקבלת בצורה תקינה אתה יכול לנסות להעביר סכום קטן (כמה עשרות שקלים) בהעברה רגילה ולראות מה קורה בשביל הפעם הבאה.

    • nick on 23/01/2017 at 00:25
    • השב

    א. בהחלט אנסה להוריד את העמלה על העברת זהב. לא בטוח שאצליח להגיע לאפס…
    ב. כתבת שהיית צריך לספק להם "הוכחה" – מה הכוונה "להם" – למי? ל – inter-il ?
    כלומר כשאתה מבצע העברה אתה שולח להם מייל עם הצילום מסך מצורף?

    1. כשאני מצבע העברה אני פותח כרטיס תמיכה (ticket) באתר של אינטראקטיב ברוקרס עצמם (בתוך אתר ניהול החשבון) עם הכותרת "Fund Transfer Proof".
     לכרטיס אני מצרף את התמונה שלקחתי.

     זה תמיד פתר את הבעיה (אם כי ההעברות לעתים מתעכבות עד שנציג שלהם מתרגם את הפרטים מעברית לאנגלית).

  • מתכנת on 23/02/2017 at 18:09
  • השב

  שלום daat99,
  ראיתי באתר של inter-il (לשעבר BT) שהתעריפי עלו, אשמח להתעדכן האם גולשי דיבידעת עדיין נהנים ממחיר הקבוצה.
  תודה.

  1. נכון לעכשיו העמלות נשארו אותו הדבר.
   זה צפוי להשתנות בעתיד הקרוב ואני אפרסם הודעה לפני שזה יהיה רלוונטי.

    • אורן on 27/02/2017 at 03:23
    • השב

    צפוי להשתנות למצטרפים חדשים או גם למי שכבר פעיל?

    1. טיפה סבלנות וכולם ידעו הכל.
     אם אתה רוצה עוד טיפה מידע אז אתה יכול לקרוא בפורום שרשור בנושא.
     בכל אופן עד שאני לא אפרסם משהו רשמי כאן בבלוג אין שום שינוי.

  • nick on 07/03/2017 at 11:25
  • השב

  שלום,
  רק כדי לדייק, הייתי עכשיו בשיחת טלפון איתם – העמלה איננה 2.5$ אלא 10 שקלים.
  9% הבדל אבל עדיין מאוד זול כמובן.
  האם זה שינוי שהם עשו עכשיו בגלל שער הדולר או שזה היה ככה מהתחלה?

   • דן on 07/03/2017 at 19:18
   • השב

   גם אצלי גבו 10 ש"ח.

  • nick on 09/05/2017 at 14:09
  • השב

  שלום,
  יש סיכוי שבמו"מ הבא עם אינטראקטיב ישראל הם יעשו משהו עם עלויות המרג'ין? כרגע העמלה ממש רצחנית.
  משהו כמו פי 3 מ – IB ישירות.

  1. עלויות המינוף אינן נמצאות על הפרק כרגע כי בלוג הזה מעודד רכישה רק עם הון קיים וללא מינוף.

    • איתן חזן on 16/09/2017 at 23:32
    • השב

    הי
    פניתי ל-IB לקבל הצעה לפני שבוע בערך
    בכל הבלוגים אני רואה מחירים מצויינים
    ואילו ההצעה שקיבלתי היתה
    2.5$ על קמ מינימום, 1 סנט כל כל מניה
    והדבר הכי שערורייתי 75ש"ח פיקס על כל המרה של כל סכום עד ל- 250000$
    אני מבין שצריך להתמקח, אבל מה זה מחירי תאילנד שמתחילים במספרים הזויים ומגיעים למחירי רצפה בסוף ?

    1. יש הצעה עם עמלות מיוחדות לקוראי הבלוג כאן:
     ברוקר מועדף

     מכיוון שפנית אליהם עצמאית ולא דרך הבלוג יכול להיות שהם יסרבו לצרף אותך לקבוצה.

     בכל מקרה אני במקומך הייתי ממלא את הפרטים שלי בדף של הקבוצה ומנסה לדבר איתם בנועם.

      • איתן חזן on 16/09/2017 at 23:57

      פשוט למלא את הפרטים בלינק המצורף לרישום דרך DAAT ?

      • daat99 on 17/09/2017 at 00:12
       מחבר

      אם אתה ממלא את הפרטים בקישור שבאתר אז אתה לא צריך לרשום משהו מיוחד.

      בכל אופן כפי שאמרתי מכיוון שפנית אליהם באופן פרטי ממקודם, ייתכן והם יסרבו לצרף אותך לקבוצה (היא נועדה לאנשים שמגיעים אליהם דרך הבלוג ולא לכל תושבי מדינת ישראל).
      זו החלטה שלהם בלבד אם לצרף אותך או לא ואין לי השפעה עליה.
      אני יכול להעיד מניסיון עבר של אנשים אחרים שדיברו איתי ומניסיון אישי שלי שהסיכויים גדלים אם מתייחסים אליהם בצורה נעימה ושומרים על קור רוח בעוד שאנשים שמתבטאים בצורה שאינה מתורבתת ומרימים את קולם לרוב לא יקבלו את מה שהם רוצים.

      • איתן חזן on 17/09/2017 at 00:14

      הבנתי, רב תודות על העזרה

      • daat99 on 17/09/2017 at 00:21
       מחבר

      בשמחה.
      אני מקווה שהם יאשרו לך.

  • נפתלי on 22/09/2017 at 09:00
  • השב

  יש לך אחלה אתר,אני עדיין בברוקר ישראלי (חדש בהשקעות )
  זה עניין של זמן עד שגם אני הצטרף לקבוצה שלך
  מצאתי לנכון להגיד שאני לומד ממך המון,גם מהציטוטים שלך בפורום בבלוג של הסולידית(אני מניח שהם שלך)

  1. ברוך הבא לבלוג ותודה רבה לך.

   הגבתי בעבר בפורום הסולידית כשהוא היווה במה לרעיונות ודיונים רציניים לגופו של עניין.
   כשהנהלת הפורום התחילה לנקוט בצנזורה של דעות שסותרות את "רוח הבלוג" והדיונים הפכו לדיונים "לגופו של אדם" במקום להתייחס לעובדות שמוצגות נאלצתי להפסיק להגיב שם.

   כיום אני מגיב אך ורק בפורום שאני הקמתי שבו אני מעודד דיון ענייני ללא קשר לדרך החשיבה שלי:
   http://www.dividaat.com/forum/

   הדבר הכי חשוב בהשקעות זה לא לבחור את התיק שהניב את התשואה הטובה ביותר בסימולציית עבר אלא את התיק שיכול להניב תשואה מספקת בעתיד תוך כדי כך שהוא מאפשר למשקיע להמשיך לישון טוב בלילה.
   הפרט המאוד חשוב הזה נעלם מעיניהם של הרבה אנשים שטוענים בפנאטיות שכולם צריכים להשקיע כמוהם והוא הסיבה המרכזית שאני רק מציג את דרך ההשקעה שלי ולא טוען שהיא מתאימה לכולם.

   תרגיש חופשי לשאול שאלות בכל נושא שעולה על רוחך בפורום המתאים ואני אשתדל לענות לך תשובה עניינית (גם אם אני לא הולך בדרך שבחרת בה).
   אני מקווה שתלמד משהו מועיל מהבלוג והפורום שלי.

   שיהיה לך בהצלחה ושנה טובה.

  • רועי on 06/07/2018 at 16:54
  • השב

  כל הכבוד על היוזמה! העמלות באמת אטרקטיביות.
  אני שוקל ברצינות להעביר את תיק מניות חו"ל שלי ל IB דרך הקבוצה של הבלוג.

  יש לי כמה שאלות לגבי העמלות של IB :
  1. האם שער הדולר שממנו לוקחים עמלה של 5 פיפס + 2.5$ הוא השער היציג ?
  2. נניח שאני רוצה להעביר כסף (שקלים או דולרים) מהחשבון ב IB לחשבון העו"ש בבנק בארץ. מה העמלה על ביצוע העברה כזו ?
  3. האם יש עמלה על העברת תיק המניות כמו שהוא (ללא אירוע מס) ל IB ?

  תודה.

  1. ברוך הבא לבלוג.
   אני ממליץ לך לקרוא הרבה על פתיחת תיק השקעות בחו"ל לפני שאתה מתחיל – עמלות זה לא הדבר הכי חשוב בחיים!

   לגבי שאלותיך:
   1. החצי פיפס זו אינה עמלה אלא המרווח בין מחיר ההיצע למחיר הביקוש במסחר הרציף ברגע ביצוע ההמרה.
   לגבי ה-2.5 דולר זה בפועל 10 ש"ח (מחושב לפי שער של 4 שח לדולר), טיפה מבלבל – אני יודע – אבל זה מה יש.

   2. העברה ראשונה בכל חודש לועזי מבוצעת בחינם מבחינת IB ואם זו תהיה העברה שקלית (לא דולרית!) אז לא צפויה להיות גם עמלה בבנק שלך אבל זה תלוי אך ורק בבנק שלך אז זו שאלה שאתה צריך להפנות אליהם (מה העמלה שהם גובים עם העברות נכנסות – אם בכלל).

   3. העלויות הללו תלויות אך ורק בגוף שבו נמצא התיק שלך כרגע – מהצד של IB אין עמלה על קבלת תיק בכלל.
   קח בחשבון שיש בתי השקעות בארץ שמסרבים להעביר תיקים של לקוחות ל-IB כחלק מניסיון התשה של הלקוח.
   מניסיון של חברים אחרים בקבוצה ניתן להעביר את התיק לבנק ומהבנק ל-IB עם הרבה פחות כאבי ראש (אבל עם עלות נוספת).

  • ‎Tom on 22/07/2018 at 22:31
  • השב

  "אני מקבל דחיית מס על כל חבות המס השנתית שלי עד לסוף שנת המס ובכך חבות המס מסוגלת לצבור רווחים שבתורם יצברו עבורי רווחי ריבית דריבית לנצח."

  – לא הבנתי, איך זה עוזר לדחות עד סוף שנה ומדוע זה צובר ריבית דריבית לנצח?
  – אפשר לשאול כמה זמן לוקח לך למלא את הטפסים של מס סוף שנה ואם אתה עושה את זה לבד או עם איש מקצוע?
  – האם נדרשים בעקבות זאת למלא הצהרת הון שזה קצת סיוט… ?
  – אפשר לפרט למתחילים כמוני איך זה שונה מבחינת מס מתיק שמתנהל בבית השקעות בארץ?
  – האם זו תהיה דרך טובה להתחיל בבית השקעות בארץ לפני שאני נכנס לכל עניין המיסוי וכדומה שצריך ללמוד אותו, ואז אחרי שעברתי את המסוכה השניה האם אפשר להעביר תיק בשלמותו לאינטראקטיב ברוקרז?

  תודה…

  1. – לא הבנתי, איך זה עוזר לדחות עד סוף שנה ומדוע זה צובר ריבית דריבית לנצח?

   קח בחשבון שזה לא מתייחס לדיבידנדים של חברות אמריקאיות אלא לדיבידנדים של חברות זרות שנסחרות בבורסה האמריקאית ולמס רווחי הון במידה ואתה מוכר נייר ערך כלשהו.
   לצורך המחשה נתבונן ב-CB במהלך 2017 שהיא חברה שאינה אמריקאית שנסחרת בבורסה האמריקאית ומוחזקת בתיק דיבידעת.
   במרץ 2017 חברת CB שילמה לי משכורת בסך של 6.39 דולר.
   מכיוון שאין מיסוי במקור על דיבידנדים של חברת CB אז אני קיבלתי את כל ה-6.39 דולר לתוך החשבון שלי במקום לקבל רק 4.79 דולר שזה אומר שקיבלתי 1.6 דולר יותר מאשר מה שהייתי מקבל בחשבון שבו ישנו מיסוי במקור.
   כבר במאי לקחתי את אותם 1.6 דולר ורכשתי באמצעותם מניות של חברת ES עם תשואת דיבידנד שנתית מקורית של 2.65% ומחיר מקורי של 60.06 דולר.
   במהלך 2017 לאחר הרכישה קיבלתי 3 דיבידנדים מחברת ES בגובה של 0.475 דולר ליחידה שזה מסתכם לסך דיבידנדים של 1.425 דולר במהלך יתרת השנה על מניה שלמה.
   אותם 1.6 דולר שהייתי אמור לשלם כמס דיבידנדים רכשו לי בפועל 2.66% ממניה אחת שזה אומר ש-2.66% מ-1.425 דולר דיבידנד התקבלו בזכות המס שדחיתי את תשלומו שזה יוצא 3.79 סנט.
   כמו כן בשני לינואר 2018 מחיר יחידת מניה של ES עמד על 63.15 דולר שזה מייצג רווח הון לא ממומש של 3.09 דולר שמתוכו 8.22 סנט מיוחסים למס הדיבידנדים שדחיתי את תשלומו.
   רק מהדיבידנד של חודש מרץ קיבלנו רווח נוסף בסך של 3.79 סנט בדיבידנדים מ-ES ו-8.22 סנט בעליית ערך לא ממומשת מ-ES.

   אותו הדבר קרה שוב
   * בדיבידנד של יוני שממנו רכשתי מניות של TJX באוגוסט.
   * בדיבידנד של ספטמבר שממנו רכשתי מניות של HRL באוקטובר.

   את הרווחים הללו לא הייתי מקבל אם הייתי משלם מס במקור וגם הרווחים וגם רווחי הריבית דריבית שלהם נשארים שלי לנצח נצחים (אני יודע שזה נראה כרגע מספרים קטנים בסנטים בודדים אבל ככל שהתיק גדל וככל שטווח ההשקעה מתארך הם גדלים בצורה אקפוננציאלית).
   רק באפריל של השנה העוקבת אני צריך לשלם את אותם 1.6 דולר ממרץ (ואת המיסוי על הדיבידנדים של ES) אבל אני לא צריך להחזיר את 2.66% המניה שרכשתי מ-ES בזכות אותם 1.6 דולר של מרץ.

   יתרון זה מתחזק בצורה משמעותית אם משקיעים בצורה שמייצגת רווחי הון כגון השקעה מחקה מדד שבה מאזנים ניירות או השקעה שבה מוכרים מניות לפחות פעם בשנה.

   – אפשר לשאול כמה זמן לוקח לך למלא את הטפסים של מס סוף שנה ואם אתה עושה את זה לבד או עם איש מקצוע?

   לי באופן אישי יש רו"ח עוד מלפני שיש לי תיק השקעות מסיבות שאינן קשורות לשוק ההון ולכן אני משתמש בשירותיו.
   באופן כללי הטפסים של מס הכנסה בהקשר זה מאוד פשוטים למילוי אבל אני בכל זאת ממליץ בחום להתייעץ עם איש מקצוע לפני שמגישים את הטפסים בפעם הראשונה.

   – האם נדרשים בעקבות זאת למלא הצהרת הון שזה קצת סיוט… ?

   הצהרת הון זה ממש לא סיוט (מניסיון אישי)!
   בכל אופן מי ממלא הצהרת הון תלוי אך ורק במס הכנסה וישנם מקרים של אנשים שמס הכנסה דרשו מהם הצהרת הון גם "בלי שהם עשו כלום" וישנם מקרים של אנשים שדיווחו ולא התבקשו למלא הצהרת הון.

   – אפשר לפרט למתחילים כמוני איך זה שונה מבחינת מס מתיק שמתנהל בבית השקעות בארץ?

   באופן כללי הגופים בארץ מחוייבים לגבות ממך מס מקסימלי גם אם אתה לא צריך לשלם מס מקסימלי.
   היה לך פיקדון בבנק שייצר לך ריבית (גם אם אפסית) במקביל להפסדי הון בתיק ההשקעות באקסלנס? אתה לא צריך לשלם מס על הריבית אבל הבנק יגבה מס מקסימלי!
   היו לך הפסדי הון בשנה אחת ורווחי הון בשנה אחרת? אתה לא חייב לשלם מס על הרווחים אבל אקסלנס יגבו ממך מיסוי מלא!

   בדו"ח מבקר המדינה מלפני כמה שנים נרשם שבכירים במס הכנסה מתנגדים להחיל חובת הגשת דו"חות מס גורפת כי רוב אזרחי המדינה משלמים יותר מס ממה שהם חייבים והם לא יודעים זאת.
   כשדבר כזה נכתב בדו"ח מבקר המדינה זה אומר משהו…

   – האם זו תהיה דרך טובה להתחיל בבית השקעות בארץ לפני שאני נכנס לכל עניין המיסוי וכדומה שצריך ללמוד אותו,

   לעניות דעתי כדאי מאוד להתחיל בהשקעות בחשבון הבנק הרגיל שלך עם העלויות הגבוהות שלו לפחות במשך שנה שלמה.
   חלק גדול מהאנשים מגלים במהלך השנה הראשונה ששוק ההון לא מתאים להם ועדיף לגלות זאת לפני שנוקטים בצעדים שאחר כך קשה לתקן (לא תמיד קל לסגור חשבון השקעות בבית השקעות וזה לרוב מתלווה בעלויות גבוהות שלא מגלים לך עליהם עד שאתה מנסה לסגור את החשבון בפועל כך שזה יכול לצאת יותר יקר מהבנק).
   אם אחרי שנה שלמה שבה אתה משקיע דרך הבנק ועוקב אחרי ההשקעות שלך אתה מגלה שזה מתאים לך אז הגיע הזמן לבדוק איך מורידים עלויות.
   אני באופן אישי בחרתי בהשקעה דרך הברוקר האמריקאי אינטראקטיב ברוקס (עם תמיכה בעברית דרך אינטראקטיב ישראל) – אתה תצטרך להחליט מה מתאים לך.

   ואז אחרי שעברתי את המסוכה השניה האם אפשר להעביר תיק בשלמותו לאינטראקטיב ברוקרז?

   יש בתי השקעות בארץ שנפגעו קשה מהתחרות עם אינטראקטיב ברוקרס והם מסרבים להעביר אליהם תיקים של לקוחות בטענות של "חוק נגן הלבנת הון" שאין להן בסיס במציאות (אבל לך אין דרך לשכנע אותם כך שאתה לרוח שבוי).
   לא מוכרת לי בעיה כזו עם חשבונות בנק בארץ.

  • Shimon on 21/08/2019 at 13:34
  • השב

  האם ישנו קישור כלשהו דרכו פותחים את החשבון "דרך דיבידעת"?
  או לחלופין השאלה שלי היא איך פרקטית מתבצע פתיחת החשבון עם העלויות המוזלות? (כי רק להגיד לביטריידר בטלפון זה לא מספיק..)

  תודה מראש!

  1. הקישור הוסר בשל מגבלות חדשות של הרשות לניירות ערך שאוסרות לקשר אנשים לברוקר בחו"ל בלי לקבל מהם אישור.

    • Shimon on 25/08/2019 at 15:42
    • השב

    האם ישנה דרך אחרת לקבל הנחה מסוימת בעלות ההמרה פרט למיקוח?

    1. אין לי קשר לאינטראקטיב ישראל ולכן אני לא יכול לענות על השאלה הזו.

  • מומו on 02/09/2019 at 14:34
  • השב

  שלום דעת יקר,

  1. הדף של "ברוקר מועדף" נעלם. הקישור למעלה "לפתוח חשבון השקעות" מוביל לשגיאה 404 – דף לא נמצא.

  2. רציתי לשאול אם ידוע לך לגבי מוטבים \ יורשים בחשבון אינטראקטיב? לא שאני מתכנן לעזוב כאן לפני 120, אבל אם האסטרטגיה מכוונת להשקעה בין-דורית. האם זה אחרי שבדקת את הנושא?
  אם יש לך מידע – אשמח אם תוכל לפרט…

  בתודה מראש !

  1. 1. הורדתי את הדף בעקבות תקנות חדשות של הרשות לניירות הערך שאוסרת על אנשים להפנות אחרים לברוקרים זרים ללא קבלת אישור מראש.
   2. לא הבנתי מה שאלת אבל מוטבים/יורשים זו הגדרה חוקית במדינה שבה אתה מתגורר ויורשיך צריכים להציג מסמך רשמי בשביל לקבל גישה לנכסים שלך.

    • מומו on 03/09/2019 at 00:50
    • השב

    1. תודה, אז אני מניח שכבר התחלת בתהליך להשגת האישור… 🙂

    2. זו בדיוק הנקודה – מאחר והחשבון של אינטראקטיב נמצא במדינה אחרת שבעל החשבון מתגורר, לפי איזה חוק יורשים\מוטבים? לא בדקתי את הנושא אבל האם יכול להיות שחוק היורשים שונה בין מדינה למדינה ואז ליורשים יהיה יותר קשה להשיג את המסמכים או ההוכחות הנדרשות?
    אני לא מכיר את התחום הזה ולכן אני שואל… יכול להיות שכלל אין בעיה. רק רוצה לוודא שאכן זה כך

    1. 1. לא התחלתי בתהליך מכיוון שהבלוג לא מייצר הכנסה ואין לי סיבה מוצדקת לייצר לעצמי כאבי ראש מול הרשות לניירות ערך רק בשביל שאנשים אחרים שאני לא מכיר (ורובם אפילו לא טורחים להביע תודה) יקבלו הנחות.
     אני כן בודק אלטרנטיבות אחרות להתמודדות עם התקנות החדשות.

     2. לפי החוק במדינה שבה בעל החשבון הצהיר שהוא מתגורר בה לאינטראקטיב ברוקרס.
     במקרה של תושב ישראל שמצהיר שהוא תושב ישראל אז מדובר בחוק הישראלי.
     באופן כללי כל נושא הירושה הוא נושא קשה בלי קשר למיקום חשבון ההשקעות והוא מסתבך אפילו יותר אם מתגלה שלנפטר יש הון עתק שהוא ייצר במשך עשרות שנים של השקעה פסיבית בשוק ההון (בין אם בבחירת מניות בודדות והתמקדות בתזרים ובין אם בהשקעה מחקה מדד).

  • שלמה יצחקי on 10/10/2019 at 11:56
  • השב

  מה עמלת. הקניה ומינימום לרכישת מניות וקרנות מחקות באירופה לפי ההסכם שלך עם אינטראקטיב ברוקרס?

  1. כרגע אני לא מפרסם את ההסכם עם אינטראקטיב עד שאני אסדיר את הנושא מול הרשויות.

  • שלמה יצחקי on 10/10/2019 at 13:30
  • השב

  קבלתי קישור מקבוצה אחרת לגבי הרשמות למבצע ורק זה מי שנתן לי אמר חמש דולר מינימום ולא מה האחוז… האם במקרה ואין מכירה בחשבון הזר ומה שרוצה למשוך מעביר לבית. השקעות. ישראלי ושם מוכר אין לי חובה להגיש דו"ח שנתי למס הכנסה ויכול לבקש החזרי מס אחרי שש שנים ולקבל אותם עם ארבע אחוז ריבית?

  1. אני לא יודע איזה קישור קיבלת אבל אלו לא הנתונים של הקבוצה שהקמתי.
   לגבי מיסוי כדאי שתתייעץ עם איש מקצוע ולא עם אנשים אנונימיים באינטרנט.

  • ערן on 02/12/2019 at 02:09
  • השב

  היי ותודה על הפוסט 🙂 האם זה עדיין אקטואלי? מצאתי את הקישור שהסרת ב-web archive, אבל ראיתי באתר של IB באנגלית שהם ביטלו את העמלות על מניות, ובאתר של אינטראקטיב ישראל עדיין מופיעות העמלות הישנות. אז לא ברור לי מה התנאים המעודכנים אם אני מצטרף עכשיו דרך הקבוצה.

  1. אתה יכול לראות דיון בנושא כאן.

    • ערן on 02/12/2019 at 21:43
    • השב

    הבנתי. אבל גם במסלול פרו העמלה באתר של IB באנגלית היא 0.5 סנט למניה ומינימום $1, שזה יותר זול מההטבה של הקבוצה. כתבת גם שהמרה היא פעולה זהה למסחר במט"ח, אבל עמלת מסחר במט"ח באתר IB באנגלית היא 0.002% ומינימום $2,גם זה יותר זול מההטבה של הקבוצה. אז בפועל ההטבה היחידה שהקבוצה מקבלת היא פטור מעמלת אי פעילות?

    1. הקבוצה היא לאנשים שפותחים חשבון ב-IB תוך שימוש במתווך ולא למי שפותח חשבון ב-IB לבד בלי לקבל עזרה מאף אחד.

      • ערן on 03/12/2019 at 06:14

      אם כך מה היתרון של המתווך?
      אם הבנתי נכון מדבריך, החשבון בסיטיבנק בישראל הוא של IB ולא של המתווך, ואז אני אוכל להפקיד לשם שקלים ולהמיר אותם גם אם אני פותח חשבון ללא המתווך.

      • daat99 on 03/12/2019 at 09:26
       מחבר

      התפקיד של המתווכים שעובדים עם אינטראקטיב ברוקרס הוא לספק תמיכה וסיוע ללקוחות שמתקשים בביצוע פעולות שונות (התמיכה שאינטראקטיב ברוקרס נותנת ללקוחות פרטיים ידועה כבעייתית במיוחד, תחפש בגוגל ותראה כמות תלונות מטורפת עליה מלקוחות בכל העולם).

      • ערן on 05/12/2019 at 08:02

      אוקיי, חיפשתי. לפי הביקורות שמצאתי, שרות הלקוחות המזעזע הוא הבעיה הפחות נוראה של IB. קראתי תלונות שהם סוחרים נגד הלקוחות שלהם, מציגים שערים שונים מהשוק, גובים עמלות וריביות שגויות, וכו'. לא נתקלת בבעיות כאלה? יכול להיות שהמתווך מגן על הלקוחות שלו גם מפני הרמאויות האלה?

      • daat99 on 05/12/2019 at 08:59
       מחבר

      על IB יש פיקוח שמוודא שהם לא עושים את הדברים שתיארת כך שלא ברור לי מאיפה התלונות אבל אם אתה מאמין לתלונות אז זו סיבה מוצדקת לא להתקרב אליהם.
      המתווך לא קשור בשום דרך לכספים שלך כך שהוא לא צד בעניין.

      • ערן on 05/12/2019 at 19:27

      אז זהו שאני לא יודע אם להאמין או לא, אני לא מכיר את מי שכתבו את הביקורות האלה, ואני לא יכול לדעת אם זה לא המתחרים שלהם שמטנפים עליהם. בחלק הביקורות מוזכרים שמות המתחרים העדיפים לטענת המגיב. לכן שאלתי אותך אם נתקלת בתופעות כאלה. לפחות לגבי עמלות שגויות המתווך כן קשור, כי הוא קובע את העמלות.

      אם מעניין אותך לקרוא, הנה קישור לביקורות הנ"ל:
      https://www.forexpeacearmy.com/forex-reviews/113/interactivebrokers-stock-broker

      • daat99 on 05/12/2019 at 22:28
       מחבר

      לגבי עמלות "שגויות" זו אי הבנה של פותחי החשבון שהתייחסתי אליה בעבר.
      כשחשבונות נפתחים דרך מתווך הם מקבלים "עמלות ברירת מחדל" שהגדיר המתווך שהן לא בהכרח תואמות לעמלות שלקוח ספציפי אמור לקבל (כמו למשל חברים בקבוצות שמקבלים הנחות).
      במקרה הזה צריך לתאם מול שירות הלקוחות של המתווך שהעמלות של החשבון עודכנו לעמלות הנכונות לפני שמבצעים פעולות רכישה/המרה.
      במקרה הספציפי של אינטראקטיב ישראל אני יודע מניסיון אישי ושל אנשים שאני מכיר באופן אישי שהם מזכים את הלקוחות בהפרשי העמלות בין העמלה הרגילה לעמלה עם ההנחה גם אם הלקוח ביצע את הפעולות לפני שהעמלות הוגדרו בצורה תקינה כך שזו ממש לא "הונאה" או "שיטת מצליח" – זו פשוט הדרך שבה המערכת של אינרטאקטיב ברוקרס עובדת.

      לגבי ביקורות מאוד מעניין אותי לקרוא אבל אני מעדיף ביקורות יותר מועילות כגון תביעות שהוגשו נגד אינטראקטיב ברוקרס ע"י ה-SEC ואיך הן טופלו.
      ממעט הביקורות שקראתי בקישור שהפנית אליו שאם תשים לב מופיע באתר של סוחרי פורקס ולא של משקיעים פאסיביים כמוני וכמו קהל היעד של הבלוג שלי:
      * "שילמתי עמלות של 1000 דולר" – מי שמבצע יותר מ-1000 פעולות מסחר פורקס צריך להבין שהוא ישלם עמלות של 1000 דולר.
      * "האתר לא פעיל" – לא נתקלתי בפעמים שבהם הייתי צריך את האתר של אינטראקטיב והוא לא היה פעיל.
      * "אפליקציית הדסקטופ נראית כאילו היא תוכננה בשנות ה-80" – אז מה? כל עוד אני מצליח לקנות מניות לא אכפת לי איך האפליקציה נראית – המטרה שלו היא לראות סרט או לקנות מניות?
      * בחור שמתלונן ש"אינטראקטיב גנבו ממני" ומציג כהסבר שהיו לו מניות שירדו ב-5%????
      * לא ברור לי למה הם מתכוונים ב-"עמלות נסתרות" – לא חוייבתי מעולם בעמלה שלא ידעתי עליה.
      * בחור התלונן שהוא לא הצליח למשוך כספים כי "התהליך מסובך" – בדיוק בשביל זה יש את המתווכים. אני ביצעתי משיכת כספים בעזרת אינטראקטיב ברוקרס בצורה חלקה בעבר.

      די הפסקתי לקרוא בשלב הזה כי התלונות שם מראות שהמתלוננים לא באמת מבינים מה זה שוק ההון ואיך הוא מתפקד.

      • ערן on 06/12/2019 at 08:46

      כן, ראיתי שזה אתר של סוחרי פורקס. גם אני לא סוחר יומי ולא סוחר פורקס. אבל אל תשכח שלפני כל פעולה במניות אתה חייב לבצע פעולה בפורקס, הרי זה בדיוק נושא הפוסט. ואם יש ל-IB בעיות בפורקס, אני רוצה לדעת מזה.

      הצלחתי למצוא 3 תביעות נגד IB, כולן עוסקות במכירה כפויה בגלל דרישת בטחונות. אני לא בטוח אם זה רלוונטי לנו, אפשר אולי לפתוח חשבון בלי margin וכך להימנע מהבעיה? כי לא מתאים לי לאשר להם למכור לי את כל המניות על פי שיקול דעתם ללא התראה.
      [1. https://www.cftc.gov/sites/default/files/idc/groups/public/@lrdispositions/documents/legalpleading/idke.pdf%5D
      [2. https://www.reuters.com/article/us-arbitration-interactive-auto-liquidat/interactive-brokers-must-pay-667000-for-portfolio-selloff-mishap-panel-idUSKBN0LM23620150218%5D
      [3. https://financefeeds.com/interactive-brokers-seeks-75k-customer-sues-negligent-position-liquidation/%5D

      • daat99 on 06/12/2019 at 10:16
       מחבר

      פעולות מסחר במט"ח ופעולות בפורקס אלו דברים שונים באופן מהותי ואני לא מכיר אף בעיה ב-IB בנושא מסחר במט"ח.
      מהתגובות שקראתי האנשים שכותבים אותם נשמעים לי כאנשים שלא מבינים איך שוק ההון עובד.

      אפשר לפתוח חשבון "קאש" אבל באופן כללי זה מאוד לא מומלץ וכל עוד אתה לא עושה שטויות עם מינופים מטורפים לא תהיה לך מכירה כפויה (שלושת הקישורים שסיפקת מובילים לעמוד שגיאה אז לא הצלחתי לקרוא אותם).
      מאוד כדאי לדעת איך חשבון מארג'ין ומנגנון המימוש הכפוי עובדים אבל זה ממש לא רלוונטי למי שנוקט בגישת השקעה פאסיבית (קנה והחזק – אולי גם לאזן) בלי מינוף מטורף.

      חשוב לזכור שמנגנון המימוש הכפוי בשל מארג'ין קיים בכל גוף השקעות בעולם כולל בנקים.

     • ערן on 07/12/2019 at 22:43
     • השב

     אתה בודק את שערי המט"ח והמניות שאתה מקבל ב-IB בהשוואה לאתרים פיננסיים אחרים?

     למה לא מומלץ חשבון קאש?
     לא כל גוף השקעות מפעיל את מנגנון המימוש הכפוי בצורה מזעזעת כמו שמתואר בתביעות נגד IB.

     אני אנסה שוב עם הקישורים, נראה לי שזה התחרבש בגלל ששמתי סוגריים.
     1. https://www.cftc.gov/sites/default/files/idc/groups/public/@lrdispositions/documents/legalpleading/idke.pdf
     2. https://www.reuters.com/article/us-arbitration-interactive-auto-liquidat/interactive-brokers-must-pay-667000-for-portfolio-selloff-mishap-panel-idUSKBN0LM23620150218
     3. https://financefeeds.com/interactive-brokers-seeks-75k-customer-sues-negligent-position-liquidation/

      • daat99 on 08/12/2019 at 09:37
       מחבר

      המידע בזמן אמת באתרים פיננסיים רוב הזמן אינו נכון ולבדוק דברים מולו זו טעות.
      יצא לי להשוות את המידע של אינטראקטיב מול מגדל ושני בנקים שיצא לי להשקיע דרכם.

      לחשבון קאש יש המון מגבלות שאתה לא תרצה אצלך בחשבון, ממליץ מאוד לקרוא מה אי אפשר לעשות בחשבון שכזה (בלי קשר למינוף).

      כל גוף השקעות שאני נתקלתי בו מפעיל את מנגנון המימוש הכפוי, גם כאן בארץ – זה עניין של רגולציה.
      דוגמה מפברואר 2018 אתה יכול למצוא אצל IBI ובחור בשם אייל גולדשטיין על סכום גדול בהרבה מהדוגמאות שנתת.
      הברוקר האמריקאי של IBI ביצע מימוש כפוי אוטומטי בפתיחת המסחר תוך התעלמות מוחלטת משווי הנכסים.
      בדיעבד אנחנו יודעים (לפי מחירי השוק) שאם לא היה מבוצע מימוש כפוי שכזה אז ההפסד היה יותר קטן בצורה משמעותית ביותר.

      כל הקישורים שסיפקת וגם המקרה של אייל גולדשטיין מתארים אנשים שחרגו מהמארג'ין המותר על פי הרגולציה בעצמם (והימרו על אופציות/חוזים עתידיים) לפני ש-"התעוררה בעיה".
      כל זה לא רלוונטי בכלל למשקיע פאסיבי כי אין שום סיכוי שמשקיע שכזה יחרוג מגבולות המארג'ין.

      אם אתה מתכנן לבצע הימורים כבדים על מינוף גבוה אז אתה בהחלט יכול לחטוף מכה קשה ממנגנון המארג'ין של IB (מצד שני אתה לא תצליח לבצע את ההימורים הללו בבתי השקעות אחרים מלכתחילה אז זו לא באמת השוואה של תפוזים לתפוזים).

      אני במקומך הייתי מנסה ללמוד על התביעות שהגופים המפקחים הגישו נגד IB ולא תביעות של אנשים שעשו שטויות מלכתחילה ובדיעבד מנסים לצמצם את הנזק ע"י תביעות פיצויים.

      • ערן on 08/12/2019 at 22:05

      לא מצאתי מה אי אפשר לעשות בחשבון קאש, אבל כן מצאתי למה זה לא פותר את בעיית המימוש הכפוי 🙁
      https://ibkr.info/article/220

      יש לי חשבון ב-IBI, ואני לא ממליץ להשקיע דרכם בארה"ב. (בהשקעות בת"א הם דווקא מצויינים.) הברוקר האמריקאי שלהם ביצע לי פעמיים פקודות שלא היו אמורות להתבצע, במניות פשוטות בלי נגזרים ובלי מינוף. כך שלא מפתיע אותי הסיפור עם המימוש הכפוי אצלם.

      הקישור הראשון הוא דווקא מקרה שלא הייתה חריגה, IB טעו בחישוב המארג'ין ולא היו אמורים לבצע מימוש כפוי.

      מצאתי תביעות של הרגולטורים נגד IB, אבל אני לא חושב שאלה דברים שקשורים אלי. אני מצרף את הקישורים בכל מקרה אם זה מעניין אותך.
      https://www.finra.org/media-center/news-releases/2018/finra-fines-interactive-brokers-5-point-5-million-regulation-sho
      https://financefeeds.com/interactive-brokers-pay-100000-fine-allowing-convicted-felon-trade-platform/

      • daat99 on 08/12/2019 at 23:32
       מחבר

      אני באמת לא מצליח להבין למה מפחיד אותך מנגנון המימוש הכפוי של מארג'ין אם אין לך שום כוונה להשתמש בו.
      דווקא הקישור שהבאת באינטראקטיב (על מימוש כפוי בחשבון קאש) מחזק את היתרונות של חשבון מארג'ין כי במקרה הראשון שמתואר שם לא יבוצע מימוש כפוי והמקרה השני מתאר את פעולת המוצר ששמו "אופציית מכר" לאנשים שלא מבינים באופציות ולא באמת חלק ממנגנון המימוש הכפוי של המארג'ין שאתה מדבר עליו.

      לגבי הקישור למקרה הראשון שהצגת: שם מדובר בנושא של תזמון חישוב המארג'ין באופציות וחוזים עתידיים (לא רלוונטי אלינו בכלל) ובמקרים הללו אינטראקטיב ברוקרס מחשבים את המארג'ין כמה דקות לפני סיום המסחר של יום הפקיעה כי לאחר סיום המסחר אין להם יכול להגיב לחריגות במינוף.
      המקרה הספציפי הזה מתאר מצב שבו בדקות האחרונות של המסחר הנגזרים הפכו מחריגה של מארג'ין למארג'ין תקין – מקרה קצה של מקרה קצה של תזמון שוק (כן – פעמיים "מקרה קצה" – זה עד כדי כך חריג).

      מאוד חשוב שתבין איך נושא המינוף עובד אבל זה ממש לא צריך להטריד אותך ו/או להוות שיקול כלשהו בתהליך קבלת ההחלטות שלך (המנגנון עובד בצורה זהה בכל הגופים המפוקחים כך שאין לך איך להימנע מזה אם אתה עוסק במינוף מאסיבי).

      הקישור הראשון שצירפת כאן (קנס שהוחל על אינטראקטיב כי הם לא עמדו בתקנה SHO) הוא בדיוק מה שאתה צריך לחפש – תביעות של רשויות הפיקוח מול הברוקר וקנסות שהוחלו על הברוקר.
      תביעות וקנסות שכאלו ממחישים בצורה מאוד טובה איפה הברוקר "עיגל פינות" (או סתם "טעה") ואיפה לא והן גם ממחישות בצורה חד משמעית שהברוקר באמת מפוקח (אתה לא תמצא ברוקר מפוקח שאין נגדו אפילו תביעה אחת ו/או קנס אחד).
      כל הנושא של "לקיחת עמדה נגדית ללקוחות" שתואר באתר הפורקס שקישרת אליו קודם נופל תחת הקטגורייה הלא חוקית של "זירת מסחר" ואם אין תביעות וקנסות בהקשר הזה אז אתה יכול להיות בטוח שאינטראקטיב לא מנהלים זירת מסחר מול הלקוחות (גופי הפיקוח השונים בארצות הברית יודעים לזהות דברים כאלו מעולה – בניגוד לגופים בארץ).

      במקרה השני לא מדובר בכלל על אינטראקטיב ברוקרס עצמם אלא על עבריין פיננסי ידוע (נתפס והורשע 3 פעמים בעבירות פיננסיות) שהשתמש במערכת שלהם בשביל לבצע הונאה פיננסית ואינטראקטיב נקנסו רק כי הם לא ביצעו עליו מחקר לפני שהם איפשרו לו לפתוח אצלם חשבון.
      לחברה בסדר גודל של אינטראקטיב ברוקרס עדיף הרבה מאוד פעמים פשוט לשלם את הקנסות ולסגור הסדרים כמו התשלום של ה-100 אלף במקום להתעסק עם הביורוקרטיה והמערכת המשפטית ולכן הם בחרו תמיד לשלם את הקנסות (זה היה המצב בעשרות המקרים שאני מצאתי לפני שאני פתחתי אלצם חשבון).

  • מאיה on 26/06/2020 at 23:16
  • השב

  שבת שלום דעת,

  רציתי לשאול: עכשיו כשהקישור להטבה בהצטרפות לאינטראקטיב ברוקרס ישראל הוסר, אילו שאלות עלי לשאול אותם בטרם פתיחת חשבון אצלם?
  הבנתי מפוסטים בפייסבוק שכיום, הם גובים 75 שקלים בגין המרת מט"ח (ולא $2.5 כפי ששילמת, אפילו לא 5$).
  האם הגיוני?

  תודה
  מאיה

  1. אלו באמת עמלות לא הגיוניות ואני לא רואה שום הצדקה לשלם אותן.
   אני חושב שעם העמלות הללו עדיף לפתוח חשבון באינטראקטיב ברוקרס ישירות או אפילו באחד מבתי ההשקעות הישראליים.

    • מאיה on 27/06/2020 at 23:55
    • השב

    תודה. ואילו שאלות חשובות עלי לשאול את הברוקר? (מלבד מחיר למניה, ומינימום לעסקה)? שבוע טוב.

    1. תשקפי לגוף שדרכו את מעוניינת לעבור את תכנית העבודה שלך (בעיקר את כמות הפעולות שאת מתכננת לעשות).
     את לא רוצה לפתוח חשבון בגופים כמו אקסלנס שמספר אנשים התלוננו שהם סגרו להם את החשבון בצורה חד צדדית כי הם לקוחות פאסיביים שלא מבצעים הרבה פעולות.

  • צחי on 30/09/2020 at 19:26
  • השב

  האם הקבוצה עדיין פעילה?
  אני רוצה להצטרף לתנאים האלו, איך נרשמים ועם מי מדברים?

  1. לא ובאופן כללי אני שוקל לנתק את החשבון שלי מהם בעצמי (אני לא אפרט מעבר להצהרה זו).

   יש לך בתי השקעות ישראלים ואתה יכול לפתוח חשבון ישירות באינטראקטיב ברוקרס הבינלאומית בלי מתווכים.

  • lidor kalsi on 01/12/2021 at 03:48
  • השב

  היי תותח, קודם כל מת על המאמר שלך, מקווה שעוד אתה קורא פה ועונה.
  אז אני אצל אינטראקטיב ישראל כי הסתכלתי על העמלות פעולה 2.5$ ולא התייחסתי לכל העלויות על המרת מט״ח, תשלום לרו״ח בסוף שנה וכו׳

  דיברתי עם אינטראקטיב ושאלתי אם אוכל להעביר אליהם ישירות בדולרים ואמרו שכן
  אממה, עכשיו אני לא אשלם על המרת מט״ח אלא על ״תיווך בנקאי״ 20-40$ ככה שלא משנה איך ארצה להעביר כסף לחשבון, אשלם כל פעם סביב 75 שקלים.
  אני אוהב את מערכת המסחר שלהם והכל נוח לי שם אבל ****** הם עושקים אותנו.
  פתרון? חברה אחרת? דרכים לקצץ את העלויות?

  1. עבדתי בעבר דרך אינטראקטיב ישראל אבל איבדתי בהם את האמון האישי שלי ולכן ניתקתי אתם את כל הקשרים.
   אני ממליץ בחום לא לאפשר לגופים שלא סומכים עליהם גישה לכספים שלנו – אף "הנחה בעלות" לא שווה את זה.

   אני היום עובד ישירות מול אינטראקטיב ברוקרס האמריקאים בלי מתווכים באמצע.
   העברות: אני מבצע העברה שקלית בחינם (יש לי פטור מעמלות עו"ש בבנק וגם אתה תוכל לקבל זאת בקלות ע"י מיקוח ו/או מעבר בנק בארץ)
   המרות: המרת מט"ח באינטראקטיב ברוקרס עולה לי 2 דולר בלבד (עד לסכום של כ-100 אלף דולר, מעבר לכך יש עלות זניחה כלשהי – פרטים באתר הרשמי שלהם)
   דו"חות מס: אני בחרתי להשתמש בשירותי משרד רו"ח אבל אני מכיר אנשים שמגישים את הדו"חות לבד.
   בכל מקרה חשוב לזכור שבמדינת ישראל אין חובת הגשת דו"חות מס מכיוון שרוב תושבי המדינה זכאים להחזרי מס (ישנה גביה מקסימלית במקור בישראל למרות שבפועל רוב האזרחים לא צריכים לשלם מס מקסימלי רוב חייהם).
   לעניות דעתי הגשת דו"ח מס פעם בשנה זה צעד כלכלי חכם גם בלי תיק השקעות בחו"ל כי:
   1. מקבלים בחזרה את המס העודף שרוב האזרחים משלמים במהלך השנה ללא צורך
   2. עלות הרו"ח נחשבת הוצאה מוכרת למס כך שניתן לקצץ אותה מהרווחים של השנה העוקבת ולקבל חלק מהעלות הזו בחזרה

   כדאי מאוד שתתייעץ עם איש מקצוע לפני שאתה מקבל החלטות בנושאים כל כך חשובים – אני בסך הכל אדם פרטי אנונימי שמציג את דעתו הבלתי מלומדת באינטרנט ללא התחייבות לנכונותה.

  • טולי on 06/06/2022 at 17:35
  • השב

  איך פותחים חשבון באופן עצמאי וישיר באינטאקטיב?

  1. ניגשים לאתר הרשמי של אינרטאקטיב ברוקרס (האמריקאי – לא דרך מתווכים כלשהם).
   נכון לכתיבת שורות אלו, בצד ימין למעלה יש כפתור אדום גדול עם הכיתוב "open account" וצריך ללחות עליו ו-"להתחיל תהליך פתיחת חשבון".
   עובדים לפי ההוראות ומספקים את המסמכים הנדרשים.

   אם את צריכה סיוע נוסף את מוזמנת לשאול בפורום עם צירוף של תמונות מסך מהחלונות הרלוונטיים (ללא פרטים מזהים בבקשה!).
   שיהיה המון בהצלחה.

    • טולי on 06/06/2022 at 19:21
    • השב

    מהממם. תודה

 1. […] מהפכת המרת המט"ח החלה! 09/08/2016 […]

 2. […] מהפכת המרת המט"ח החלה! 09/08/2016 […]

 3. […] למהפכת המרת המט"ח אני העברתי שקלים לחשבון באינטראקטיב ללא עלות בכלל […]

 4. […] למהפכת המרת המט"ח אני העברתי שקלים לחשבון באינטראקטיב ללא עלות בכלל […]

 5. […] daat99 על מהפכת המרת המט"ח החלה! […]

 6. […] למהפכת המרת המט"ח אני העברתי שקלים לחשבון באינטראקטיב ללא עלות בכלל […]

 7. […] למהפכת המרת המט"ח אני העברתי שקלים לחשבון באינטראקטיב ללא עלות בכלל […]

 8. […] daat99 על מהפכת המרת המט"ח החלה! […]

 9. […] daat99 על מהפכת המרת המט"ח החלה! […]

 10. […] למהפכת המרת המט"ח אני העברתי שקלים לחשבון באינטראקטיב ללא עלות בכלל […]

 11. […] למהפכת המרת המט"ח אני העברתי שקלים לחשבון באינטראקטיב ללא עלות בכלל […]

 12. […] למהפכת המרת המט"ח אני העברתי שקלים לחשבון באינטראקטיב ללא עלות בכלל […]

 13. […] למהפכת המרת המט"ח אני העברתי שקלים לחשבון באינטראקטיב ללא עלות בכלל […]

 14. […] למהפכת המרת המט"ח אני העברתי שקלים לחשבון באינטראקטיב ללא עלות בכלל […]

 15. […] למהפכת המרת המט"ח אני העברתי שקלים לחשבון באינטראקטיב ללא עלות בכלל […]

 16. […] למהפכת המרת המט"ח אני העברתי שקלים לחשבון באינטראקטיב ללא עלות בכלל […]

 17. […] דיבידעת – עדכון חודשי – יולי 2018 – דיבידעת – לקבל משכורת מדיבידנדים על מהפכת המרת המט"ח החלה! […]

 18. […] למהפכת המרת המט"ח אני העברתי שקלים לחשבון באינטראקטיב ללא עלות בכלל […]

 19. […] למהפכת המרת המט"ח אני העברתי שקלים לחשבון באינטראקטיב ללא עלות בכלל […]

 20. […] למהפכת המרת המט"ח אני העברתי שקלים לחשבון באינטראקטיב ללא עלות בכלל […]

 21. […] דיבידעת – עדכון חודשי – נובמבר 2018 – דיבידעת – לקבל משכורת מדיבידנדים על מהפכת המרת המט"ח החלה! […]

 22. […] למהפכת המרת המט"ח אני העברתי שקלים לחשבון באינטראקטיב ללא עלות בכלל […]

 23. […] למהפכת המרת המט"ח אני העברתי שקלים לחשבון באינטראקטיב ללא עלות בכלל […]

 24. […] למהפכת המרת המט"ח אני העברתי שקלים לחשבון באינטראקטיב ללא עלות בכלל […]

 25. […] למהפכת המרת המט"ח אני העברתי שקלים לחשבון באינטראקטיב ללא עלות בכלל […]

 26. […] למהפכת המרת המט"ח אני העברתי שקלים לחשבון באינטראקטיב ללא עלות בכלל […]

 27. […] למהפכת המרת המט"ח אני העברתי שקלים לחשבון באינטראקטיב ללא עלות בכלל […]

 28. […] למהפכת המרת המט"ח אני העברתי שקלים לחשבון באינטראקטיב ללא עלות בכלל […]

 29. […] daat99 על מהפכת המרת המט"ח החלה! […]

השאר תגובה

%d