איך אני מבצע רכישה של ETF בבורסה בלונדון

שפם ארוך

Active Member
היי,
אני רוצה להשקיע במדד VUKE:

אני ניסיתי לרכוש באמצעות אניטרקטיב והוא לא נותן לי כי אין לי רשות.
איך מקבלים הרשאה לסחור ב LSE?
תודה רבה

שפם ארוך

Active Member
מעדכן שהצלחתי להגיע לחשבון TRADING PERMISSIONS
ושיניתי הרשאה למניות ב UK
קיבלתי את ההודעה הזו, ואני מקווה שזה יאפשר לי לרכוש ETF:
53

daat99

מייסד
מנהל
תודה רבה על העדכון.
לצערי אני לא יודע איך לסייע בנושא - מעולם לא רכשתי נכסים בבורסאות אחרות.

שפם ארוך

Active Member
תודה רבה על העדכון.
לצערי אני לא יודע איך לסייע בנושא - מעולם לא רכשתי נכסים בבורסאות אחרות.
אני דווקא בתיק דיבידנדים בטעות רכשתי מניה שלא בבורסה האמריקאית ואינטרקטיב נתנו לי לרכוש אותה, משום מה ב LSE לא נתנו לי. אני דווקא רוצה לגוון את התיק שלא יהיה רק אמריקאי, בדיוק עברתי על מספר מניות דיבידנד אירופאיות ובריטיות חזקות מאוד, שיש דרך לרכוש אותן בבורסה האמריקאית באמצעות סוג של נייר מחכה אבל אני לא רואה סיבה שלא לרכוש בבורסת המקור.

daat99

מייסד
מנהל
הסיבה היחידה שאני רואה בהימנעות מרכישה בבורסות אחרות זו ההתנהלות עם כמה סוגי מטבעות שונים.
הפשטות של מטבע בודד והימנעות מהמרות מט"ח עתידיות עוזרת לי לצמצם את העלויות וכמות הפעולות שאני מבצע בצורה משמעותית (אם קיבלת דיבידנד בפאונדים ואתה רוצה להשתמש בו אבל הוא בפני עצמו לא מספיק או שאתה לא רוצה לרכוש נייר בפאונדים אז אתה צריך להמיר אותו למטבע אחר - זה חוזר על עצמו הרבה במהלך החיים שלנו).

כמובן שזה מגיע עם פיזור-חסר לעומת התעלמות מההמרות ורכישה של מניות זרות שלא בהכרח זמינות בדולר :)

שפם ארוך

Active Member
הסיבה היחידה שאני רואה בהימנעות מרכישה בבורסות אחרות זו ההתנהלות עם כמה סוגי מטבעות שונים.
הפשטות של מטבע בודד והימנעות מהמרות מט"ח עתידיות עוזרת לי לצמצם את העלויות וכמות הפעולות שאני מבצע בצורה משמעותית (אם קיבלת דיבידנד בפאונדים ואתה רוצה להשתמש בו אבל הוא בפני עצמו לא מספיק או שאתה לא רוצה לרכוש נייר בפאונדים אז אתה צריך להמיר אותו למטבע אחר - זה חוזר על עצמו הרבה במהלך החיים שלנו).

כמובן שזה מגיע עם פיזור-חסר לעומת התעלמות מההמרות ורכישה של מניות זרות שלא בהכרח זמינות בדולר :)
דרך אגב לדעתי מה שאינטרקטיב גובים ממני זה סכום של כ 1.5 דולר לפעולת המרה. (הם הכריחו אותי דרך אגב לבצע שתי המרות מסיבה שלא ברורה לי אבל שיהיה), כלומר אם אין איזו עמלה שאני לא מודע לה אז הפעולה כמעט לא עולה כסף.

daat99

מייסד
מנהל
(הם הכריחו אותי דרך אגב לבצע שתי המרות מסיבה שלא ברורה לי אבל שיהיה)
שוק המט"ח עובד לפי זוגות של מטבעות שאפשר להמיר בין אחד לשני.
לא לכל שני מטבעות בעולם קיים זוג סחיר ובמידה ורוצים להמיר ממטבע אחד לאחר אז צריך לעבור מהמטבע שלך למטבע ביניים שקיים לו מסחר עם המטבע שאתה רוצה.

למעלה תחתית