מניית HON

• פותח הנושא djlt
  • פורסם בתאריך

djlt

Member
היי חברים,
אולי יש לכם חוות דעת על HON.
שווי 118 מיליארד.
תשואת דיבידנד קצת מעל השוק 2.2 אחוז, קצת גבוה יותר ממוצע 5 שנים.
קצב גדילת דיבידנד 11% שנה שעברה, 5 שנים 13%, 20 שנה 8%
PE 19.3 קצת גבוה מהממוצע 5 שנים שלה
PR של 43 אחוזים מהתזרים.
יחס חוב 0.28

תודה

סטרבו

Well-Known Member
שטחי בלבד-
החברה נראית במצב טוב.
מספיק מזומן לתמוך בהגדלות דיבידנד, והצמיחה בתזרים יפה מאוד.
צמיחה איטית מאוד בהכנסות, נראה כמעט רק כאינפלציה. מצד שני הם מתייעלים מאוד, המרווחים בשיא.
מבחינת תמחור, לפי pe החברה קרובה לממוצע שלה. אם נחשב לפי dcf, החברה יקרה, גם אם נניח תזרים צומח כמו שצמח (אזור ה8% לשנה), זה יקר. מה גם שקשה לי להאמין שיצליחו להגדיל את התזרים בקצב הזה בלי שינוי בהכנסות.

djlt

Member
תודה אחי על התשובה "השטחית" :p
כשאתה אומר יקר... אתה מפחד על ההשקעה? שמחיר המניה ירד?

סטרבו

Well-Known Member
אנליסטים צופים צמיחה של פחות מ5% לשנה ב3 הקרובות בהכנסות, אבל צמיחה של 10% לשנה ברווחים. מעניין מאוד.

בערך כן. אפילו אם אנחנו מדברים על קנה והחזק לנצח, אנחנו רוצים צמיחה של ההון שלנו, וגם לקבל כמה שיותר value for money. דבר זה, ישפר לנו את הביצועים גם בצד ההכנסה השוטפת.

שיהיה לנו בהצלחה!!

sogi

Member
דיעה שטחית (בתור מישהו שלא קורא דוחות) שלי:
באותו הסקטור של HON יש את MMM והיא נותנת 3.5 אחוז בשנה.
אחרי התרסקות יפה של המניה, נראית לי אטרקטיבית.

daat99

מייסד
מנהל
מהתבוננות ברשימת האלופות בלבד:
רק 8 שנים של הגדלות דיבידנד - לא שרדה אפילו משבר אחד!

תשואת דיבידנד סבירה ביחס למדד.
מכפיל רווח סביר ביחס למדד.
קצב הגדלת דיבידנד ממוצע עקבי דו-ספרתי שזה מרשים (אבל לא באמת מרשים בהתחשב שזה לא כולל משברים).

djlt

Member

daat99

מייסד
מנהל

sparkl

Active Member
לדעתי לא חייבים להיות כל כך קשוחים בדרישות להגדיל דווקא כל שנה. יש כל מני סיבות למה חברה עושה צד זה או אחר. לדוגמה EMR מגדילה כל שנה כבר 63 שנים אבל זה לא ממש מרשים כשאתה מעיף מבט רחב יותר, הנה:

HON
ב-5 שנים אחרונים הגדילה ב 12% כל שנה
ב-20 שנים אחרונים הגדילה ב 8% כל שנה

EMR
ב-5 שנים אחרונים הגדילה ב 1% כל שנה
ב 20 שנים אחרונים הגדילה ב 5% כל שנה

הרבה מאוד כסף מבוזבז רק על הכותרת האצולה..

daat99

מייסד
מנהל
לדעתי לא חייבים להיות כל כך קשוחים בדרישות להגדיל דווקא כל שנה.
זו בהחלט החלטה אישית כמה להיות קשיחים בדרישה הזו.
אני באופן אישי מעדיף להיות מאוד קשוח בדרישה הזו (עד כדי "בל יעבור") מסיבה מאוד פשוטה.
אני לא מחפש את "הגדילה המקסילית" אלא את "היציבות המקסימלית של התזרים".
פחות מעניין אותי מה הסיבות שהובילו את החברה לקבל החלטה אם להגדיל את הדיבידנד או לא ומה ה"כותרת" של החברה - מה שבאמת מעניין אותי זו העובדה שהם היו מסוגלים להגדיל את הדיבידנד כל כך הרבה זמן.

sparkl

Active Member
אתה לא חושב שלפוטנציאל העתידי של העסק יש יותר חשיבות מאשר להיסטוריה של העבר שלו?

daat99

מייסד
מנהל
אתה לא חושב שלפוטנציאל העתידי של העסק יש יותר חשיבות מאשר להיסטוריה של העבר שלו?
אני חושב שבהינתן חוסר היסטוריה של עמידות והגדלת דיבידנד אני לא מעוניין להשקיע בפוטנציאל העתידי.
אני תמיד מתחיל ב-"תוכיחו לי שהצלחתם כבר" ורק אז עובר ל-"מה נראה לכם שתצליחו בהמשך".

sparkl

Active Member
כן, יש בזה משהו.. חשוב להקפיד על הכללים שאתה מעמיד לעצמך, זה חלק מתהליך ההשקעה, ללא משמעת זה יתפורר.

לא הייתי אומר אבל שלחברה הספציפית הזאת יש "חוסר היסטוריה של עמידות והגדלת דיבידנד" - 20 שנים ב-8% שנתית זה יפה מאוד. אני אישית גמיש יותר בדרישה להגדיל בזמן. אבל זה באמת תלוי חברה. HON מצדה מקבלת ציונים מאוד גבוהים אצל הרבה אנליסטים. למשל SSD ממקמים אותה במקום הכי גבוה מבחינת איכות של הדיבדנד - ולך (אם כל ה-industrials שאני רואה בתיק שלך) יש רק 2 שברמה הזו (AOS + GWW) מתוך סוללה של 12. אגב אני נורה נורה מתחרט שלא בחרתי בה בזמנו והרבה שנים לא מצליח לתפוס אותה במחיר נורמלי.

ג''נ
החשיפה שלי ל-industrials היא 8% מהתיק
EMR ITW MMM PH UTX

daat99

מייסד
מנהל
לא הייתי אומר אבל שלחברה הספציפית הזאת יש "חוסר היסטוריה של עמידות והגדלת דיבידנד"
זה מבחינתי מספיק בשביל לא לחקור על החברה לעומק.
אני אישית גמיש יותר בדרישה להגדיל בזמן.
אני מאוד קשיח בתנאי הזה (וזה לא אומר שאני צודק).
אני רוצה (אבל לא דורש) שהחברה תבצע זאת בעתיד ואם היא לא הצליחה לעשות זאת בעבר אז לא סביר לצפות שהיא תצליח בעתיד.

למעלה תחתית