ADI

StockDiv

Active Member
היי

את ADI קיבלתי אחרי שקנתה חברה שהייתה ברשותי.
הסיבה שלא מכרתי היא שהחברה כן מגדילה דיבידנד גם אם לא בכמות השנים שאני מחפש.

לפי ההיסטוריה, מחר כבר היה אמור להיות יום האקס, כאשר יום ההכרזה היה אמור להיות לפני כ 10 ימים.
בינתיים שקט ממנה ולא הצלחתי למצא שום סימן או אירוע שיכול להסביר זאת
יש איזשהו מקום/אתר שדרכו אפשר לקבל רמז לגבי הסיבה לכך שעדיין לא הוכרז דיבידנד?
תודה

StockDiv

Active Member
הכנס היה. הבנתי נכון שלא הוכרז דיבידנד?

אני אשתמש ב ADI בתור דוגמה בלבד: היא כנראה לא הכריזה. מצד שני לא הכריזה על ביטול או משהו אחר, מה מומלץ לעשות במקרה כזה?
התשובה המיידית היא סבלנות ולחכות לראות מה יקרה אבל, עד מתי?

daat99

מייסד
מנהל
הבנתי נכון שלא הוכרז דיבידנד?
אני לא ראיתי הכרזה אבל זה לא אומר כלום.

אני אשתמש ב ADI בתור דוגמה בלבד: היא כנראה לא הכריזה. מצד שני לא הכריזה על ביטול או משהו אחר, מה מומלץ לעשות במקרה כזה?
תשים לב שבניגוד לחברות שפוגעות בדיבידנד ומחירן צונח בימים שלפני (ולרוב גם אחרי) ההכרזה על פגיעה בדיבידנד המחיר של ADI דווקא עלה ויחסית הרבה.
לא עברתי על כל ההודעות לעיתונות שהם פרסמו ולא חקרתי את המניה לעומק אבל הייתי מתחיל בלשאול אותם בצורה פשוטה מה קורה לדיבידנד:
לשלוח לנציג קשרי משקיעים מייל
מה הם אמרו לך כששאלת אותם במייל מה קורה לדיבידנד?

התשובה המיידית היא סבלנות ולחכות לראות מה יקרה אבל, עד מתי?
זו החלטה אישית שאתה צריך לקבל על סמך המטרות שלך והמחקר המקדים שביצעת לפני שהתחלת להשקיע במניות דיבידנד באופן כללי.
מה רשום בחוזה ההשקעות האישי שכתבת לעצמך?

ישנם משקיעי דיבידנדים שימכרו את המניה באופן מיידי וישנם כאלו שזה לא יעניין אותם בכלל.

כשכתבתי את חוזה ההשקעות של תיק דיבידעת רשמתי שאני אבצע מכירה מיידית אבל מאז המשכתי לחקור את הנושא לעומק וכיום אני לא משוכנע בהצדקת הפעולה הזו כחלק ממכלול התיק הגדול שלי.
ייטב לך אם תתעלם לחלוטין ממה שאני (או כל אחד אחר) עושה/אומר ותנסה להחליט מה מתאים לך.
האם פרשת רשת ביטחון רחבה לפני ביצוע הרכישה שמורכבת מהרבה שכבות שונות של הגנה?
האם התיק שלך מפוזר מספיק בשביל להתמודד עם חברה שפושטת את הרגל?
האם ההון שהשקעה בחברה הזו גדול מספיק בשביל לגרום לנזק כמעט בלתי הפיך במקרה של פשיטת רגל?

התשובות שלי לשאלות הנ"ל ככל הנראה יהיו שונות משלך ולכן גם התגובה שלי למאורע שכזה צפויה להיות שונה משלך.

כמו כן הכי חשוב לזכור שבמוקדם או במאוחר כמעט כל חברה שאנחנו רוכשים תקטין/תפסיק את הדיבידנדים שלה ואפילו תפשוט רגל.
כל שכבות ההגנה שאני פורש לפני הרכישה מיועדות להגדיל את הסיכויים שהתיק בכללותו יוכל להתמודד עם פשיטת רגל של כל אחת מהחברות הנ"ל ועדיין להיות רווחי בטווח הארוך ולספק משכורת יציבה בטווח הבינוני/קצר.

StockDiv

Active Member
מה הם אמרו לך כששאלת אותם במייל מה קורה לדיבידנד?
שלחתי מייל, אעדכן.

ההכרזה על פגיעה בדיבידנד המחיר של ADI דווקא עלה ויחסית הרבה
הם לא הכריזו כלום. לא על ביטול, לא על פגיעהו לא על העלאה. המחיר עלה נטו בגלל הדוחות הטובים כנראה שדובר עליהם אתמול. מה שרק מחזק את השאלה, אוקי, ומה עם הדיבידנד?

לפני שהתחלת להשקיע במניות דיבידנד באופן כללי.
את ADI לא קניתי אלא קיבלתי אחרי שרכשה מניית דיבידנדים גדלים אחרת שכן קניתי. הסיבה שלא מכרתי את ADI מיד (כמו שעשיתי עם מניות אחרות שקיבלתי (לא קניתי)) היא כי ראיתי שגם היא מגדילה, גם אם לא בתקופה שאותה אני מחפש (לפחות 17 שנה). אמרתי שאתנהג איתה בדיוק כמו כל מניה אחרת וזה עד שהיא תפגע בדיב שלה. עכשיו יש מצב שבו היא כאילו מתעלמת מהנושא הזה בכלל כך שלא ברור מה הכוונות שלה ולכן אני תוהה איך להתנהג. העליה האחרונה גרמה לי להיות ברווח (מהמחיר שאותו קיבלתי אותה) אז אם לבסוף אמכור, עדיף לעשות זאת עכשיו ולא לחכות שהוא יפול שוב.

daat99

מייסד
מנהל
את ADI לא קניתי אלא קיבלתי אחרי שרכשה מניית דיבידנדים גדלים אחרת שכן קניתי. הסיבה שלא מכרתי את ADI מיד (כמו שעשיתי עם מניות אחרות שקיבלתי (לא קניתי)) היא כי ראיתי שגם היא מגדילה, גם אם לא בתקופה שאותה אני מחפש (לפחות 17 שנה). אמרתי שאתנהג איתה בדיוק כמו כל מניה אחרת וזה עד שהיא תפגע בדיב שלה.
ככל שאני חוקר יותר ויותר אני נוטה לחשוב שהגישה של הקרן הזו היא הגישה שמתאימה לי יותר (ראה שני מאמרים אחרונים שפורסמו עליה בספטמבר ונובמבר 2016).
הגישה שמנהלי הקרן נוקטים בה משנת 1935 ועד היום שאפשרה להם להכות את מדד ה-SP500 במשך כמה עשורים טובים היא פשוטה:
  1. תגיע לפיזור הרצוי ע"י רכישת החברות המובילות במשק - את זה אני עושה ע"י רכישת חברות שמגדילות את הדיבידנד בעקביות.
    קשה לזייף תשלומי דיבידנדים וחברות שמצליחות לא רק להמשיך ולשלם דיבידנדים אלא אפילו להגדיל אותם בכל שנה כולל במהלך משברים אלו חברות שמראות במעשים שהן חברות מובילות ויציבות.
  2. אל תמכור שום דבר (למעט משיכת כספי משקיעים) - אם אני זוכר נכון הקרן התחילה עם 30 חברות שונות ב-1935 והיום יש בתוכה רק 2 חברות מאותה רשימה התחלתית כאשר כל שאר החברות התקבלו כתוצאה מפעילות עסקית של החברות הנ"ל (התפצלויות ומיזוגים).
הגישה הזו מתאימה לי באופן אישי כי אני לא מעוניין במעקב שוטף אחרי תיק ההשקעות שלי (כמו שנראה שאתה מבצע - ואולי זה מתאים לאופי שלך יותר כך שזו לא בהכרח טעות).
מבחינתי ברגע שרכשתי מניה כלשהי אז ההשקעה בה הופכת להשקעה פסיבית טהורה שלא מצריכה ממני ביצוע של אף פעולה עתידית שקשורה לאותה המניה (בניגוד להשקעה חצי-פסיבית/מדומה שמצריכה איזון ומכירות לצורך משיכת משכורת כמו השקעה במדד).

אין כאן נכון/לא נכון ואני לא רוצה שתרגיש שאתה צריך לחשוב כמוני או לנקוט באותה הגישה.
אתה צריך להיצמד למחקר שביצעת בעצמך ולמסקנות שהסקת ממנו תוך כדי שאתה מוודא שאתה מסוגל לישון טוב בלילה.

אם ביצוע/אי ביצוע פעולה כלשהי גורעת שינה מעיניך אז אין הרבה מקום לדיון - תעשה מה שאתה צריך בשביל להיות מסוגל לישון טוב!

StockDiv

Active Member
זו הייתה תגובה אלי או שבטעות נכתבה בדיון הזה?

daat99

מייסד
מנהל
זו הייתה תגובה אלי או שבטעות נכתבה בדיון הזה?
ציינת שאתה לא בטוח איך לנהוג במניה הזו וכי אתה נוהג בה בצורה שונה משאר המניות שאתה מקבל מחברות אחרות במקרים דומים.
עקב כך הצגתי את הגישה שלי ואת הלך החשיבה שלי בשביל שתוכל לראות זווית ראייה אחרת ולגבש את זווית הראיה שלך.

StockDiv

Active Member
אוקי אבל גם הסברתי למה התנהגתי שונה - המניות האחרות שקיבלתי (לא קניתי) לא הגדילו דיב ולכן מכרתי אותן מיד
זו כן מגדילה דיבידנד ולכן לא מכרתי אותה מיד.

כל מה שקרה זה שהתוכנה שלי הקפיצה לי אזהרה שהדיב הבא כבר היה אמור להיות מוכרז והוא לא. כמובן שזה לא אומר כלום מלבד "שים לב".
אז שמתי לב וראיתי שלעומת שנה שעברה, התאריך כבר מזמן עבר ולכן ניסיתי להבין מה בעצם קורה. הפיתרון של לשלוח מייל לקשרי משקיעים הוא רעיון טוב (בהנחה שלבסוף יענו :))
אתמול היה כנס וחשבתי שהם לא הכריזו ולכן שאלתי. היום הסתבר שהם כן והכל חזר למקומו.
סתם תהיתי מה האפשרויות שלי לגבי מצב שבו חברה "סתם" לא מודיע משהו לגבי הדיב שלה. לקחתי את ADI בתור דוגמה.

למעלה תחתית