KMI - KINDER MORGAN

mati_katz

Active Member
שלום,

שמתי לב באחד ממאות הבלוגים , אחד המוכרים DIVIDENDGROWTHINVESTING שהמניה הזו חתכה את הדיבידנד...
לא ברור לי לגמרי מה הוא עשה כי הוא לא מכר ישר.
מישהו הבין את זה?

עוד נקודה
האמת שכל שבוע יש עשרות כתבות על החברה הזאת בסיקינג אלפא... חשוב לסנן טוב באתר ההוא ..יש יותר מידי מידע שנראה כמו פירסום לפעמים "BUY XXXX"

daat99

מייסד
מנהל
בעניין: KINDER MORGAN

אני חושב שאתה מתכוון למאמר הזה:
http://www.dividendgrowthinvestor.com/2015/12/kinder-morgan-cuts-dividends.html

מה שהוא עשה במקום למכור את המניות זה לייצר פוזיציה סינטטית שמדמה שורט על המניה ובכך הוא למעשה מקבע את מחיר המניה הנוכחי עד לפקיעת האופציות בעוד חודש שבמועד ההוא תתבצע המכירה בפועל של המניות.

בנוסף הוא רכש אופציות קול נוספות (כנראה במועד פקיעה מאוחר יותר) שיאפשרו לו לרכוש את המניות בחזרה במחיר של היום במידה ומחיר המניות יתאושש במהירות.

daat99

מייסד
מנהל

בהמשך לדיון על KMI והפגיעה שלהם בדיבידנד:

אני אישית רכשתי את KMI בתחילת דרכי (לפני שהבנתי מה אני עושה) בתיק ההשקעות הרגיל שלי וחיתוך הדיבידנד הנ"ל גרם לי לפגיעה של 3%.
מצד שני קצב הגדלת הדיבידנד הממוצע של שאר החברות בתיק שלי עומד בפועל על 13.5% במקום ה-6% שעליהם אני מבסס את החישובים הפסימיים שלי.
בסופו של דבר אני עדיין מסיים את השנה עם יותר דיבידנדים ממה שחשבתי שאני אקבל למרות הפגיעה הזו.

מכיוון שהייתי טירון/ירוק/אידיוט/(השלם את החסר) בתחילת דרכי אז רציתי לסכם כאן את הטעויות שעשיתי ברכישת המניות מלכתחילה.
חשוב לציין שכל המידע שמוצג כאן היה זמין לי לפני שרכשתי את המניות ושום דבר מהנתונים למטה הוא לא "בדיעבד" כך שעם טיפה מחשבה הייתי יכול להימנע מהפגיעה הזו.

1. כשרכשתי את החברה היא היתה עם רצף הגדלות של 5 שנים בלבד ולא הוכיחה שרידות של אפילו משבר אחד!
2. תשואת הדיבידנד עמדה על כמעט 5% שזהו מספר שמתריע על סכנה ליציבות הדיבידנד כפי שהצגתי מספר רב של פעמים בבלוג.
3. יחס חלוקת הרווחים של החברה עמד על 218% (על כל דולר שהיא הרוויחה היא חילקה 2.18 דולר כדיבידנד) זה בהחלט לא ישים לאורך זמן.
4. מכפיל הרווח של החברה עמד על 47.15 שהוא יותר מפי-2 ממכפיל הרווח המקסימלי שאני מוכן לשלם היום (20).
5. יחס חוב/נכס של החברה עמד על 1.29 שזה אומר שעל כל נכס בשווי דולר היו לחברה חובות של 1.29 דולר - זה חוב מאוד גדול שמסכן עוד יותר את הדיבידנד ואת החברה.
6. קצב הגדילה שלה ב-5 שנים שקדמו למועד הרכישה היה שלילי!
7. הציון שניתן ל"יציבות הדיבידנד" בגיליון של דוד פיש הוא 33.5 בלבד (מתוך 100 תיאורטי).
8. מדובר בשותפות ולא חברה רגילה דבר שמוסיף סיכון גדול יותר ליציבות השותפות והדיבידנד שהיא מחלקת.

זו רק דוגמה אחת לסיבה שאני חושב שלא צריך לחכות עם השקעה במניות דיבידנד עד לפרישה.
עדיף לעשות טעויות כמו שאני עשיתי כאן בתחילת הדרך כשמדובר בסכומים קטנים מאשר בפרישה כשחייבים את הכסף בשביל לשלם הוצאות קבועות.

mati_katz

Active Member

תודה על השיתוף מהניסיון שלך.

mati_katz

Active Member

נכתב ע"י daat99:
בהמשך לדיון על KMI והפגיעה שלהם בדיבידנד:

אני אישית רכשתי את KMI בתחילת דרכי (לפני שהבנתי מה אני עושה) בתיק ההשקעות הרגיל שלי וחיתוך הדיבידנד הנ"ל גרם לי לפגיעה של 3%.
מצד שני קצב הגדלת הדיבידנד הממוצע של שאר החברות בתיק שלי עומד בפועל על 13.5% במקום ה-6% שעליהם אני מבסס את החישובים הפסימיים שלי.
בסופו של דבר אני עדיין מסיים את השנה עם יותר דיבידנדים ממה שחשבתי שאני אקבל למרות הפגיעה הזו.

מכיוון שהייתי טירון/ירוק/אידיוט/(השלם את החסר) בתחילת דרכי אז רציתי לסכם כאן את הטעויות שעשיתי ברכישת המניות מלכתחילה.
חשוב לציין שכל המידע שמוצג כאן היה זמין לי לפני שרכשתי את המניות ושום דבר מהנתונים למטה הוא לא "בדיעבד" כך שעם טיפה מחשבה הייתי יכול להימנע מהפגיעה הזו.

1. כשרכשתי את החברה היא היתה עם רצף הגדלות של 5 שנים בלבד ולא הוכיחה שרידות של אפילו משבר אחד!
2. תשואת הדיבידנד עמדה על כמעט 5% שזהו מספר שמתריע על סכנה ליציבות הדיבידנד כפי שהצגתי מספר רב של פעמים בבלוג.
3. יחס חלוקת הרווחים של החברה עמד על 218% (על כל דולר שהיא הרוויחה היא חילקה 2.18 דולר כדיבידנד) זה בהחלט לא ישים לאורך זמן.
4. מכפיל הרווח של החברה עמד על 47.15 שהוא יותר מפי-2 ממכפיל הרווח המקסימלי שאני מוכן לשלם היום (20).
5. יחס חוב/נכס של החברה עמד על 1.29 שזה אומר שעל כל נכס בשווי דולר היו לחברה חובות של 1.29 דולר - זה חוב מאוד גדול שמסכן עוד יותר את הדיבידנד ואת החברה.
6. קצב הגדילה שלה ב-5 שנים שקדמו למועד הרכישה היה שלילי!
7. הציון שניתן ל"יציבות הדיבידנד" בגיליון של דוד פיש הוא 33.5 בלבד (מתוך 100 תיאורטי).
8. מדובר בשותפות ולא חברה רגילה דבר שמוסיף סיכון גדול יותר ליציבות השותפות והדיבידנד שהיא מחלקת.

זו רק דוגמה אחת לסיבה שאני חושב שלא צריך לחכות עם השקעה במניות דיבידנד עד לפרישה.
עדיף לעשות טעויות כמו שאני עשיתי כאן בתחילת הדרך כשמדובר בסכומים קטנים מאשר בפרישה כשחייבים את הכסף בשביל לשלם הוצאות קבועות.
אתה בטוח שהחברה הזאת הגדילה רק 5 שנים ? קראתי איפשהו שפעם היתה חברה אחרת והיה מיזוג או משהו כזה...אולי זו הסיבה שהרבה משקיעים קטנים אוהבי דיבידנדים התענינו בה ?
אני לא בטוח לגבי מה שאני אומר כרגע.

daat99

מייסד
מנהל

נכתב ע"י mati_katz:
אתה בטוח שהחברה הזאת הגדילה רק 5 שנים ? קראתי איפשהו שפעם היתה חברה אחרת והיה מיזוג או משהו כזה...אולי זו הסיבה שהרבה משקיעים קטנים אוהבי דיבידנדים התענינו בה ?
גם אני קראתי את אותו הדבר אבל דוד פיש לרוב מתחשב בהגדלות דיבידנד של חברות לפני מיזוגים ופיצולים ואם הוא עדיין רשם אותם על 5 שנים בלבד אני נוטה להאמין לו.

יכול להיות שאחת החברות המקוריות הגדילה את הדיבידנדים עם רצף ארוך יותר והשניה לא.

mati_katz

Active Member

נכתב ע"י daat99:
נכתב ע"י mati_katz:
גם אני קראתי את אותו הדבר אבל דוד פיש לרוב מתחשב בהגדלות דיבידנד של חברות לפני מיזוגים ופיצולים ואם הוא עדיין רשם אותם על 5 שנים בלבד אני נוטה להאמין לו.

יכול להיות שאחת החברות המקוריות הגדילה את הדיבידנדים עם רצף ארוך יותר והשניה לא.
ראיתי בכל מיני בלוגים שאנשים מוכרים אחרי מיזוג או פיצול של חברות.... ייתכן זה קשור לזה שמבחינתם החברה החדשה כבר לא מגדילה את הדיבידנד.. או שהיא מגדילה בקצב איטי יותר

daat99

מייסד
מנהל

באמת יש רבים שעושים זאת.
מבחינתי זה לא חלק מתוכנית העבודה שלי אז אני לא מוכר בעקבות מיזוגים ופיצולים ומעדיף לשמור את המניות לטווח הרחוק.

לפעמים מכירת המניות בעקבות פיצולים ומזיגות יכולה לפגוע בביצועים של התיק לטווח הארוך.

קח למשל את הקרן של VOYA:
https://www.fool.sg/2014/06/09/this-market-beating-fund-has-never-sold-a-single-holding-what-can-we-learn-from-it/

הם רכשו מניות בשנות השלושים ולא מכרו לעולם!
בזכות העובדה שהם לא מכרו לעולם והמשיכו להחזיק את המניות שהתפצלו והתמזגו הן עקפו את המדד בפער נאה ביותר במהלך 40 השנים האחרונות.

daat99

מייסד
מנהל

בן ריינולדס פרסם מאמר שסוקר את KMI:

http://www.suredividend.com/kmi-not-shareholder-friendly/

הציטוטים שלו מההודעות של ההנהלה לציבור המשקיעים מעוררים תמיהה וסותרים את המדיניות שההנהלה שידרה עד כה.

יוני

Member

אני לא הייתי מתקרב לחברה הזו מלכתחילה כיוון שחלק מהנהלתה מורכבת מפורשי אנרון.
בחברות אנרגיה, אני סורק את האתר שלהן בגוגל עם חיפוש המילה אנרון. הרי הנהלת אנרון לא נעלמה, היא פשוט השתלבה בחברות אחרות בסקטור האנרגיה.
עושים את זה בצורה הזו
מתגלים שניים שכיהנו כבכירים באנרון
David P. Michels
Dax A. Sanders

אותו סיפור גם אצל Stanley Horton ב - Boardwalk Pipeline Partners
כאן

daat99

מייסד
מנהל

נכתב ע"י יוני:
בחברות אנרגיה, אני סורק את האתר שלהן בגוגל עם חיפוש המילה אנרון. הרי הנהלת אנרון לא נעלמה, היא פשוט השתלבה בחברות אחרות בסקטור האנרגיה.
עושים את זה בצורה הזו
David P. Michels
Dax A. Sanders

כאן
תודה רבה על המידע המועיל וזוית הראיה השונה.

כפי שהצגתי בתחילת השרשור אם הייתי מפעיל טיפה מחשבה לפני רכישת המניה אז היה לי מספיק מידע זמין גם אז בשביל לא להתקרב אליה מקילומטר!

מבחינתי זו היתה טעות של טירונים ואני בהחלט לא אתפלא אם היא לא האחרונה!

יש לי עוד מספר חברות שרכשתי בתחילת הדרך שהיום אני לא הייתי מתקרב אליהן בכלל אבל כל עוד הדיבידנד עצמו לא נפגע אני לא מוכר את האחזקות שלי בהן.

יוני

Member

אולי כדאי לך להיפטר מהן ולרכוש במקומן חברות איכותיות לפי הקריטריונים הנוכחיים שאתה מחפש.

הרי אתה יודע שהן בעייתיות, בשלב מסוים הדיבידנד ייפגע, מחיר המניה יקרוס, תמכור בהפסד, ותוכל לקנות פחות חברות איכותיות אחרות.

אז למה לא להקדים תרופה למכה ולסדר את התיק כבר עכשיו?

גם אני עשיתי טעויות... לפני כמה זמן קניתי מניה של בנק יווני ב- 2,000 שקל והוא נפל 97%.
אבל מאחר שנשארו לי שם כמה עשרות שקלים אז לא נוגע בזה, אולי עוד 10 שנים יהיה למניה ערך.

daat99

מייסד
מנהל

נכתב ע"י יוני:
אולי כדאי לך להיפטר מהן ולרכוש במקומן חברות איכותיות לפי הקריטריונים הנוכחיים שאתה מחפש.

הרי אתה יודע שהן בעייתיות, בשלב מסוים הדיבידנד ייפגע, מחיר המניה יקרוס, תמכור בהפסד, ותוכל לקנות פחות חברות איכותיות אחרות.

גם אני עשיתי טעויות... לפני כמה זמן קניתי מניה של בנק יווני ב- 2,000 שקל והוא נפל 97%.
אבל מאחר שנשארו לי שם כמה עשרות שקלים אז לא נוגע בזה, אולי עוד 10 שנים יהיה למניה ערך.
אולי כדאי ואולי לא - אני בכל אופן לא יודע בוודאות מה יקרה בעתיד ובפועל אחת החברות שרכשתי כבר החזירה לי יותר מ-10% מערכה רק כדיבידנד במהלך השנה האחרונה כך שזה לא כל כך שחור/לבן.

mati_katz

Active Member

נכתב ע"י daat99:
נכתב ע"י יוני:

אולי כדאי ואולי לא - אני בכל אופן לא יודע בוודאות מה יקרה בעתיד ובפועל אחת החברות שרכשתי כבר החזירה לי יותר מ-10% מערכה רק כדיבידנד במהלך השנה האחרונה כך שזה לא כל כך שחור/לבן.
אפשר לדעת על איזה דוגמא של מניה אתה מדבר שהחזירה בדיבידנד יותר מ10 אחוז ?

mati_katz

Active Member

נכתב ע"י יוני:
עושים את זה בצורה הזו
David P. Michels
Dax A. Sanders

כאן
יפה מאוד...
לגבי הבנק היווני היה מחלקת דיבידנדים ?

יוני

Member

לא חילקה, מדובר ב- NBGGY , לשעבר NBG שעברה להיסחר ב- OTC. קניתי לפני כמה חודשים ומאז נפלה 97%. הבאתי כדוגמא להחלטה לא כל כך טובה, יחד עם זה מדובר בסכום זניח ואני בונה על התאוששות בטווח הארוך כי הבנק הזה קיים 150 שנה ואני מאמין שהוא ימשיך להתקיים.

mati_katz

Active Member

נכתב ע"י יוני:
לא חילקה, מדובר ב- NBGGY , לשעבר NBG שעברה להיסחר ב- OTC. קניתי לפני כמה חודשים ומאז נפלה 97%. הבאתי כדוגמא להחלטה לא כל כך טובה, יחד עם זה מדובר בסכום זניח ואני בונה על התאוששות בטווח הארוך כי הבנק הזה קיים 150 שנה ואני מאמין שהוא ימשיך להתקיים.
נושא שמאוד מעניין אותי מניות של בנקים היסטורים (בעדיפות עם חלוקת דיבידנדים) ...אולי שווה לפתוח שירשור נפרד ?

daat99

מייסד
מנהל

נכתב ע"י mati_katz:
מדובר בחברה שמחלקת דיבידנד של 5% בשנה (גבוה ולכן מסוכן מאוד!) שהחליטה לחלק "דיבידנד מיוחד" בשווי של כ-5.5% משווי המניה "בגלל שהיא מחלקת דיבידנד כבר 100 רבעונים ברציפות".

אני בכוונה לא נוקב בשם החברה כי אני לא רוצה לשכנע אנשים לרכוש מניות שלה.

mati_katz

Active Member

נכתב ע"י daat99:
נכתב ע"י mati_katz:
מדובר בחברה שמחלקת דיבידנד של 5% בשנה (גבוה ולכן מסוכן מאוד!) שהחליטה לחלק "דיבידנד מיוחד" בשווי של כ-5.5% משווי המניה "בגלל שהיא מחלקת דיבידנד כבר 100 רבעונים ברציפות".

אני בכוונה לא נוקב בשם החברה כי אני לא רוצה לשכנע אנשים לרכוש מניות שלה.
אוקי

למעלה תחתית