SJM

• פותח הנושא SIN
  • פורסם בתאריך

SIN

Well-Known Member
הי דעת,

בעבר הסתכלתי על המניה ולא הספקתי לקנות אותה שעמדה בפרמטרים.
ראיתי שה-P/E שלה צנח ממש בתחילת בהשנה למרות שום שינוי נראה לעין במחיר (לא הצלחתי לאתר משהו חריג ברווחים).

יש לך מושג למה הוא כל כך ירד (חשבתי שאולי מדובר בטעות אבל זה מופיע ככה בכל האתר (גורופוקס, יאהו וכו'))?

תודה!

daat99

מייסד
מנהל
ראיתי שה-P/E שלה צנח ממש בתחילת בהשנה למרות שום שינוי נראה לעין במחיר (לא הצלחתי לאתר משהו חריג ברווחים).
לפי במורנינגסטאר הרווחים של החברה ב-2017 היו 5.1 דולר והרווחים ב-12 החודשים האחרונים עומדים על 11.11 דולר.
גם לפי מורנינגסטאר הרווחים של החברה שפורסמו בינואר 2018 עמדו על 7.32 דולר לאותו הרבעון לבדו.
הרווחים הללו ביחס לרווחים של 1.16 דולר שדווחו בינואר 2017 זה מה שהנחית את מכפיל הרווח.

יכול להיות שזה קשור לשינויים שהוכתבו על דרך חישוב הרווחים ע"י ה-SEC שנכנסו לתוקף בתחילת השנה (לא יודע מה בדיוק השינויים הללו אבל אם וורן באפט התלונן עליהם במכתב למשקיעים שהוא פרסם לא מזמן אז הם כנראה לא מועילים במיוחד).

SIN

Well-Known Member
מוזר שהרווחים גדלו כל כך בתקופה כל כך קצרה.

חוץ מזה, זה קצת מטריד לא?
הרי זה אחד הקרטריונים החשובים שמשפיעים על בחירת המניות ושאנו מתבססים עליהם, ואני מניח שזה כך גם בניירות אחרים.
הנייר הזה על פניו, לו היית עושה את הסינון היום, היה קופץ לך אם אני זוכר נכון את שאר הפרמטרים שלו.

quesito

Well-Known Member
תשים לב שגורופוקוס מציג בגרף את הנתונים נכון לסוף אפריל 2017 ולא צפוי להתעדכן עד הדו"ח השנתי הבא בסוף אפריל 2018 כך שהוא לא מכיל את התקופה שאנחנו מדברים עליה.
אוקי..
ראיתם את הדבר הזה בעוד חברות ?
אם זה שינוי שיטת חישוב אז אמור להיות השפעה להרבה חברות.

quesito

Well-Known Member
וורן באפט דיבר על זה במכתב למשקיעים האחרון שלו.
אני ממליץ לך בחום לקרוא אותו.
אוקי תודה
פשוט למי שמסתכל על רווחים בשנים אחרונות זה יופיע כמו קפיצה ..
ראיתם את זה בחברות אחרות?

daat99

מייסד
מנהל
פשוט למי שמסתכל על רווחים בשנים אחרונות זה יופיע כמו קפיצה ..
זה בגלל אותו שינוי בחישוב רווחים שה-SEC הכתיבו.

ראיתם את זה בחברות אחרות?
אני לא מסתכל על הדברים האלו אם אף אחד לא מבקש שאני אסתכל על חברה ספציפית אז אני לא יכול להועיל במיוחד בנושא :(

מומו

Well-Known Member
שמתם לב להודעה ש-SJM הולכת לרכוש את TWNK (קישור)

משפיע עליכם במשהו? איך ההרגשה?

למעלה תחתית