«

»

ינו 26 2020

עדכון לגבי קבוצת דיבידעת דרך אינטראקטיב ישראל

ערב (וגם לילה/בוקר/צהריים) נפלא לכל קוראי ועוקבי הבלוג.

תודות לביקורות המחממות שקיבלתי מקוראי הבלוג הקיימים וגם מאנשים חדשים ששלחו לי בקשות רבות העליתי לאוויר מחדש את קבוצת דיבידעת שמאפשרת לאנשים לפתוח חשבון באינטראקטיב ברוקרס דרך אינטראקטיב ישראל עם עלויות מוזלות.

בשל ההגבלות החדשות של הרשות לניירות ערך וכחלק מהמנגנון החדש המתקונת החדשה של הקבוצה תכלול תשלום סמלי שיועבר אלי ע"י אינטראקטיב ישראל עצמם.

העלות הסמלית הזו לא משפיעה כלל על ההנחות המקוריות שקיבלו אנשי הקבוצה כך שהעלויות נשארו זהות וניתן לראות אותן בדף "ברוקר מועדף" בסרגל העליון של הבלוג.

תודה רבה לכולכם ושיהיה לכולנו תיק השקעות עם תזרים משמח.

6 תגובות

דלגו לטופס התגובה

 1. מומו

  יפה מאוד !

  נראה שה"תשלום הסמלי" זה טיפה בים לעומת ההשקעה העצומה שאתה משקיע בבלוג ובכל מה שקשור לעזרה לזולת בתחום הזה
  יישר כוח על העשייה, מאחל שתמשיך כך והסיפוק האישי עבורך רק יגדל ויתעצם

  1. daat99

   תודה רבה לך!
   זה אכן תשלום סמלי וממש לא בכיוון של "לשלם על העבודה" ובקושי מכסה את עלות הבלוג עצמו.
   לשמחתי הרבה אני רוצה לעדכן את הבלוג בשביל שאנשים יראו את הכח החבוי בהשקעה פסיבית מבוססת תזרים במציאות (זה הרבה יותר טוב מהתיאוריה) ולא בשביל רווחים כך שזה לא בעיה.

 2. שי גרוספלד

  תודה רבה! אני ממש מעריך את העבודה שלך בבלוג הזה.
  לצערי כבר פתחתי במיטב דש 🙁
  אשמח אם מישהו יכול לעזור לי בנוגע לעמלת המרת המטח הנ"ל (סליחה מראש על הבורות):
  אם נניח שאני רוצה להמיר 2,000₪ כל חודש לדולרים, אני אשלם 2000*0.00005=0.01₪ (כלומר עמלת מינימום של 10₪)?
  וההמרה מדולרים לשקלים תהיה באותה עמלה?

  מנסה להבין אם שווה לי לשלם את הקנס של 1% מהתיק ולעבור ל-IBI

  תודה,

  1. daat99

   בשמחה רבה, אני מאוד שמח שזה עוזר לאנשים.
   עמלת ההמרה משקלים לדולרים ומדולרים לשקלים של הקבוצה היא 10 שח כעמלת מינימום והיא העמלה בפועל עד לסכום של כ-200 אלף שח (בדיוק כמו שחישבת בעצמך).

   לגבי מעבר ממיטב לאינטראקטיב: למיטב ידיעתי מניסיונם של אחרים אני יודע שמיטב מערימים קשיים על אנשים שמנסים לעבור לאינטראקטיב ברוקרס (הם מרגישים מאוד מאויימים מהתחרות הזו) וישנה סבירות גבוהה שהם יכריחו אותך להעביר את התיק לבנק שלך וממנו לאינטראקטיב ברוקרס במקום ישירות.

   אני לא יודע מה הוא אותו "קנס" ומה שווי התיק שלך אבל קח בחשבון שבמיטב יש לך עלויות שוטפות גם אם אתה לא מבצע פעולות בכלל בעוד שבאינטראקטיב ברוקרס דרך הקבוצה יש לך פטור מעלויות קבועות ואתה תשלם אך ורק את העמלות של הפעולות שאתה מבצע.
   (חשוב לציין שאם תרצה ציטוטים בזמן אמת במערכת של אינטראקטיב אז יש לזה עלות חודשית נפרדת אבל לדעתי זה מיותר לחלוטין למשקיעים פסיביים שמבצעים בקושי פעולה אחת בכל חודש)

   **תשים לב ש-IBI זה בית השקעות ישראלי ואין לו שום קשר לא לאינטראקטיב ברוקרס ולא לאינטראקטיב ישראל כך שהוא לא קשור לקבוצה הזו.

   1. שי גרוספלד

    תודה 🙂
    שרשמתי IBI התכוונתי לאינטרקטיב ברוקרס ישראל, יש לי כרגע 8000$ ואני רוצה להפקיד כל חודש 500$, אני מתכנן להיות פסיבי.
    זה יהיה חצוף לבקש את חוות דעתך בנוגע לבית ההשקעות שכדאי לי לבחור (מובן לי שאתה לא מייעץ, אני רק שוקל אם שווה להשתמש בהטבה של הקבוצה או כבר להמשיך עם מיטב).
    הם ממש יקרים, 7.5$ לפעולה ומרווח המרה של 2 אגורות (זה דווקא זול) להמרת מט"ח.
    האמת שמה שהכי משך אותי אליהם זאת העובדה שהם חבר בורסה רשום, מה שגורם לי לתחושת ביטחון (עקב הרגולציה עליהם), בניגוד לאינטראקטיב ברוקרס ישראל (גוף חדש יחסית שיכול מבחינתי יום בהיר אחד להיעלם/לפשוט רגל וכו…)

    1. daat99

     אין חברה בשם "אינטראקטיב ברוקרס ישראל" ואין קשר ישיר בין "אינטראקטיב ישראל" לבין "אינטראקטיב ברוקרס" למעט החוזה ביניהם שלפיו אינטראקטיב ישראל מתפקדים כ-"ברוקר מקשר" עם כל החובות והזכויות שמלוות לתפקיד זה על פי התקנות.
     זה אולי נשמע קטנוני אבל מאוד חשוב לדייק בפרטים בשביל שאנשים לא יתבלבלו.

     אני באופן אישי סולד מבתי השקעות ישראליים כי נכוותי מהם יותר מפעם אחת בעבר.
     העובדה שהם חבר בורסה רשום בארץ לא עוזרת לך כשאתה רוכש מניות בחו"ל כי הם לא חבר בורסה רשום בבורסה האמריקאית (או בכל בורסה אחרת).

     הכסף שלך לא מופקד אצל אינטראקטיב ישראל ולא יקרה לו כלום אם הם יפשטו רגל מחר (בכל מקרה על אינטראקטיב ישראל חל פיקוח אירופאי ומקרים שנחשפתי אליהם גרמו לי לסמוך על הפיקוח האירופאי הרבה יותר מאשר על הרשות לניירות ערך הישראלית).

     הכסף שלך מופקד בפועל אצל אינטראקטיב ברוקרס עצמם והם חבר בורסה בבורסה האמריקאית שמפוקחים ע"י הרגולציה האמריקאית עם כל הביטוחים הנלווים.

     חוץ ממיטב ומאינרטאקטיב ברוקרס יש עוד גופים ברחבי העולם שמאפשרים לאנשים לפתוח חשבון השקעות ולכן אני ממליץ לבדוק עוד אלטרנטיבות.

     העובדה שאדם אנונימי כמוני בחר בברוקר ספציפי לנהל בו את כספו לא צריכה להוות שיקול משמעותי בתהליך קבלת ההחלטות שלך.
     עד כמה שאתה יודע אני איש מכירות במסווה 🙂

     ונקודה למחשבה: עלויות זה לא הכל בחיים.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: